Nigérie

Další články

NIGÉRIE - POBŘEŽÍ SLONOVINY 0:1 (0:0)

Prvním finalistou Afrického poháru národů se stalo Pobřeží slonoviny, v semifinále po zásluze porazilo Nigérii 1:0. O jediný gól zápasu se krátce po přestávce postaral Didier Drogba.

NIGÉRIE - TUNISKO 2:1p (1:0)

Africký pohár národů se dočkal prvního penaltového dramatu, stav čtvrtfinále mezi Nigérií a Tuniskem byl po 120 minutách nerozhodný 1:1. Vyrovnanost obou soupeřů dokumentuje i osm sérií pokutových kopů, které byly potřeba k tomu, aby Nigérie zvítězila a postoupila mezi nejlepší čtyři.

NIGÉRIE - SENEGAL 2:1 (0:0)

Nigérie dvěma góly Obafemiho Martinse otočila zápas se Senegalem a bez ztráty bodu postupuje do čtvrtfinále, na to se však může těšit i její poražený soupeř, i přesto, že má v tabulce pouhé tři body.

NIGÉRIE - ZIMBABWE 2:0 (0:0)

Nigérie v zápase proti Zimbabwe potvrdila roli favorita a zvítězila 2:0, ovšem účast ve čtvrtfinále nemá stále jistou. Na třech bodech má lví podíl 18letý záložník John Obi Mikel, po pár minutách pobytu na hřišti jeden gól připravil a druhý sám dal.

NIGÉRIE - GHANA 1:0 (0:0)

Nigérie, jeden z nějvětších favoritů letošního afrického mistrovství, za sebou má úspěšný vstup do turnaje. V utkání s Ghanou, účastníkem světového šampionátu v Německu měli Orli územní převahu a o svém vítězství nakonec rozhodli v 84. minutě.

STARTUJE AFRICKÝ POHÁR NÁRODŮ 2006

V pátek 20. ledna začíná již pětadvacátý šampionát afrického kontinentu, který tentokrát hostí Egypt. Finálového turnaje se účastní šestnáct týmů, které se na letošní Africký pohár národů probojovaly díky výsledkům v kvalifikaci o mistrovství světa 2006.