Collina bude pravděpodobně pískat finále MS

Pierluigi Collina má podle deníku "Gazzetta dello Sport" vést finále mistrovství světa v neděli na stadiónu v Jokohamě. V Itálii nahlížejí na rozhodnutí o rozhodčím jako malé zadostiučinění za vypadnutí italského mužstva, které ztroskotalo stejně jako později Španělsko na chybném rozhodování sudích.

Speciál: Korejci se cítí neporazitelní

Po třetím senzačním vítězství se Jihokorejci považují za neporazitelné. „Nyní pojedeme do Jokohamy pro pohár,“ vyhlašuje prezident Kim Dae Jung. Celá euforie dosáhla neskutečných rozměrů po vítězství na d Španělskem 5:3 na pokutové kopy.

Italové: "Snížíme počet cizinců v lize!"

Po vyřazení v osmifinále se v Itálii uvažuje nad snížením počtu cizinců v italských klubech. "Chceme začít nejdříve se snížením počtu cizinců ze zemí mimo Evropskou Unii. Vzorem je nám Německo, kde může hrát jen 5 takových hráčů," řekl Mario Pescante z italského ministerstva sportu.

Italové: Podvod století!!!

Itálie se rozloučila se šampionátem obviněním z podvodu a komplotu proti celému týmu. Rozhodčí Byron Moreno a "temné síly" v pozadí světové fotbalové federace FIFA jsou podle trenéra Giovanniho Trapattoniho zodpovědné za brzké vyřazení jeho týmu.

Oslabenou Itálii vyřadila z MS v prodloužení Korea

Fotbalisté Korejské republiky překvapili v domácím prostředí v Tedžonu v osmifinále mistrovství světa Itálii. Před zápasem nikdo nepochyboval o tom, že by snad Itálie měla větší problémy s outsiderem mistrovství světa. Ale opak byl pravdou. Italský trenér Giovanni Trapattoni nemohl počítat se dvěma hráči: Cannavarem, který byl potrestán za žluté karty, a zraněným Nestou. Na Cannavarovo místo se postavil Coco a Nestu nahradil Iuliano, v útoku dal přednost Trapattoni Del Pierovi před Filippem Inzaghim. Hiddink dal v ofenzívě od začátku přednost pozdějšímu hrdinovi An Čung-hwan a Hwang Sun-hong si musel na svůj stý start v národním týmu počkat do druhého poločasu. A právě An v prvním poločase byl velkým smolařem zápasu. Hned v páté minutě Panucci přidržel v pokutovém území za dres Sol Ki – hjon a ekvádorský sudí Byron Moreno nařídil penaltu. Pokus An Čung – hwana, korejského krajánka z Perugie ale brankář Buffon vystihl. V 15 minutě úvodní aktivita domácího celku, podporovaného plným stadiónem, trochu opadla a v ofenzívě o sobě dali vědět Italové. Nejdříve pálil Vieri nad branku, Tottimu se moc nepovedl přímý kop, ale v 18. minutě již Jihoevropané vedli. Na Tottiho rohový kop si vyskočil Vieri a svým čtvrtým gólem na šampionátu otevřel skóre. Korejci poté měli míč ve svém držení, ale utkání se většinu času odehrávalo ve středu pole, protože se nedokázali proti zformované obraně soupeře prosadit. Řada přihrávek Hiddinkových svěřenců byla nepřesná. Až ve 36. minutě se dostal do velkého vápna An Čung-hwan, uvolnil se, ale přestřelil. Vzápětí na druhé straně mohl pojistit vedení Tommasi, který dostal ideální přihrávku od kapitána Tottiho, jenže brankář I Un-če včas vyběhl a ve spolupráci se svými obránci situaci vyřešil. V závěru poločasu si Korejci vytvořili tlak, ale nic z něj nevytěžili. Doplatil na to jen obránce Coco, jenž v souboji utržil nepříjemnou tržnou ránu a pokračoval s obvázanou hlavou. Do druhého poločasu vstoupili Korejci aktivně, ale opět jim čelila zformovaná italská obrana. Po šedesáti minutách stáhl ze hry italský trenér nevýrazného Del Piera a nahradil ho Gattusem. Hiddink posílil ofenzívu o dvojici Hwang Sun-hong, I Čon-su, ale pokusy korejských hráčů dokázali Italové včas blokovat. V prodloužení rozhodči vyloučil za filmování Tottiho a Italové byli hodně oslabení. Díky brance An Čung-hwana až ze 26.minuty jsou Korejci ve čtvrtfinále, kde na ně čeká těžký soupeř Španělsko. Hrát se bude v sobotu ve 8:30.

Analýza: Nejlepší jedenáctka turnaje po osmifinále

Po semifinále vypadá nejlepší jedenáctka turnaje podle Eurofotbalu takto. V brance je David Seaman, který zachytil zatím nejvíce střel v průběhu turnaje.

Senzace - Korea jde dál!

Fotbalisté Jižní Koreje už postupem do osmifinále dosáhli historického úspěchu, bylo jim to ale málo a po výhře nad Itálií postupují do čtvrtfinále, kde na ně čeká Španělsko.

Itálie postoupila s odřenýma ušima

Reprezentace Itálie byla jen malý krůček od národní tragédie. Stačilo jen, aby Chorvatsko porazilo Ekvádor a Italové si jako třetí favorit v pořadí mohla balit kufry domů.

Nad Nestou visí otazník

Jeden z pilířů italské obrany Alessandro Nesta stále ještě neví, jestli mu zranění dovolí nastoupit v rozhodujícím zápase proti Mexiku. "Stále se mě drží smůla. Chtěl bych být fit a odevzdat stoprocentní výkon, bohužel se ale věci nevyvíjejí tak, jak bych chtěl. Vím, že když budu hrát proti Mexiku, budu riskovat vážnější zranění," řekl Nesta. Kouč Giovanni Trapattoni je přesvědčen, že bude moci nastoupit. "Jsem optimistický a budu na něj čekat do poslední minuty. Rychle se uzdravuje, už teď je na 90 procent fit," řekl trenér. Pokud se Nesta nedá dohromady, měl by ho ve středu obrany nahradit Mark Iuliano z Juventusu.

Ekvádor vstřelil svůj první gól na MS

Na MS padlo zatím 73 branek při 29 odehraných zápasech. Se 4 zásahy vede tabulku střelců německý útočník Miroslav Klose, o druhé místo se dělí Dán Jon Dahl Tomasson a Ital Christian Vieri, oba dva vstřelili po 3 brankách. Dva góly dali Brazilci Rivaldo a Ronaldo, Japonec Imamoto, Švéd Henrik Larsson a Španělé Fernando Hierro a Fernando Morientes. Porpvé v historii vsítil gól na mistrovství světa i Ekvádor. V zápase s Mexikem vstřelil Agustin Delgado po 5 minutách první branku utkání, které nakonec Mexiko otočilo a zvítězilo 2:1.

Chorvaté vstali z hrobu

Chorvatům se nepovedl vstup do turnaje, když podlehli Mexiku 0:1. Případná prohra ve druhém zápase s Itálií je mohla téměř jistě poslat domů. Do zápasu ale Chorvaté nastoupili jako vyměnění a po jeho skončení je všechno jinak.

Italské hvězdy v Praze nezářily

Italové prohráli s ČR. Je to jejich druhá prohra pod vedením G.Trapattoniho. Poprvé prohráli s Argentinou. Italský tým bez zraněného dirigenta hry Tottiho prohrál na Letné 1:0 po nádherném gólů V. ©micera. Itálie hrála velmi zakřiknutě. Čeąti hráči plnili své úkoly velice spolehlivě a velmi dobře dodrľovali pokyny trenéra Brücknera. Nepustili Italy do ľádné váľnějąí ąance a tak si čeątí brankáři Kinský a Vaniak skoro nesáhli na balon. Byl to nejlepąí výkon pod vedením trenéra Brücknera.