06.08.2011 16:45 CET
0 : 2
(0:0)

Dva slepené góly odstřelily CSKA. Zenit je zpět ve hře

Zenit knockoutoval CSKA, když vstřelil dva góly během jedné minuty ve druhém poločase. Pitěrský klub zkrátil náskok CSKA na dva body a porazil hlavního konkurenta v boji o titul.

Zenit začal zápas bez náboje. Proto první šanci měli domácí. Vágner poslal pas na Dzagojeva, kterého na poslední chvíli předběhl Lombaerts. Pak střílel sám Brazilec, ovšem velice nepřesně. Zenit odpověděl střelou mimo bránu. Danny pak bránu trefil, avšak zároveň i Akinfejeva, který v ní stál připravený. Na hřišti probíhal strategický boj. Nikdo nechtěl ustoupit, vytvořit byť jedinou šanci u brány soupeře bylo dost složité. Postupně se Zenitu začalo dařit, chyběl poslední krůček. Největší příležitost měl v 27. minutě Danny, který bil zblízka po centru Keržakova. Trefil však Ignaševiče.

CSKA ke konci poločasu mělo jen šanci vytvořenou Vágnerem, který zastavil míč v pokutovém území. Jenže svou šanci propásl. Po změně stran střílel po pěkné akci Honda pouze do Dannyho. Na druhé straně rozběhnuvšího se Keržakova předběhl Akinfejev a sebral dotírajícímu útočníkovi míč takřka z kopaček.

A přece se Keržakov trefil. Odiah, který byl celý zápas utopený na pravé straně obrany, dovolil Criscitovi odcentrovat do středu šestnáctky. Tam zenitovský forvard předběhl Ignaševiče a krásnou nechytatelnou střelou překonal Akinfejeva. Než se stačili Armějci vzpamatovat, prohrávali 2:0. Tentokrát chybovala levá strana moskevské obrany. Danny poslal pas na absolutně nehlídaného Aňukova. Ten následně neměl sebemenší problém při překonávaní armějského kapitána.

Dva góly během minuty zničily CSKA. Leonid Slucky, který, jak se zdálo, nechápal, co se stalo, pustil na hřiště čerstvě uzdraveného Tošiće namísto Dzagojeva. A to i přesto, že o minutu dřív Alan měl šanci skórovat hlavou. Spalletti odpověděl vystřídáním Širokova, který se objevil na hřišti po několika měsících. Nakonec se v poslední půlhodině CSKA bezúspěšně snažilo útočit na bránu Malafejeva. Neměli však ani jednu šanci. Nejsledovanější zápas nejen 19. kola tak skončil vítězstvím Zenitu 2:0.

Autor: Alexandr Mironov / gazeta.ru