20.11.2010 12:00 CET
1 : 2
(0:0)

FK Rostov - Lokomotiv Moskva 1:2

Moskevský Lokomotiv v Rostovu zvítězil 2:1 a zajistil si tak účast v příštím ročníku Evropské ligy. Mezi střelce se na straně železničářů zapsali Syčev s Rodolfem, na straně Rostova se trefil Blatňak.

Začátek byl ve znamení mírné převahy Lokomotivu. Hosté měli více míč na kopačkách, uskutečnili několik nebezpečných útoků, ovšem opravdové ohrožení domácí brány se neuskutečnilo. První gólovou šanci si tak vypracoval Rostov. Blatňak vyslal tvrdou střelu z přímého kopu a trefil břevno. Uprostřed poločasu si železničáři upevnili svou teritoriální převahu, jenže v obraně hráli domácí velice dobře, dokonce se jim dařily nebezpečné protiútoky.

Ke konci prvního poločasu hosté přitlačili a měli vynikající příležitost k otevření skóre. Avšak brankář Radić byl naprosto bezchybný. Zprvu Srb vytáhl těžkou střelu Rodolfa ke vzdálenějšímu rohu a pak nejenže fantasticky vychytal penaltu v provedení Loskova, dokonce překrásným skokem nenechal veterána Lokomotivu skórovat z dorážky.

Hned zkraje druhého poločasu měli domácí dobrou šanci ke vstřelení gólu. Po centru Lebeděnka z pravé strany Pavlenko hlavou usměrnil míč do bližního rohu brány, jenže tentokrát se předvedl gólman Guilherme. Uteklo pět minut a nakonec zapracovala stará známa dvojice Loskov-Syčev. Kapitán Loko poslal překrásný pas na exútočníka Marseille, ten už šel na Radiće osamocen a vyslal svou střelu přesně mezi nohy rostovského brankaře.

Domácí se ani nestihli oklepat, když železničáři málem přidali další gól. Syčev odcentroval z levé strany do pokutového území, avšak Rodolfo byl nepřesný. Známá moudrost však praví: "Nedáš, dostaneš." V následném protiútoku Rostov vyrovnal. Blatňak z přímého kopu poslal míč do brány soupeře.

Radost domácím moc dlouho nevydržela. Chvíli na to po překrásném pasu Glušakova Brazilec obehrál osmnáctiletého obránce Chagbu a trefil přesně bránu Radiće. Po druhém obdrženém gólu se domácí vrhli do útoku a mohli se skóre něco udělat. To by však museli mít přesnější mušku a také by nesměl v brance Moskvanů stát vynikající Guilherme. Nakonec Rostov podlehl Lokomotivu 1:2.

Autor: Alexandr Mironov / gazeta.ru