12.07.2008 14:00 CET
1 : 5
(0:3)

Vágner Love do přestávky rozhodl. Spartak neměl šanci

Moskevské derby mělo oproti předpokladům velmi jednoduchou zápletku. Domácímu Spartaku utkání vůbec nevyšlo a CSKA si tak z Lužnik veze drtivou výhru 5:1.

Třemi góly během první půle se o to zasloužil brazilský útočník Vágner Love. V dresu Spartaku odehráli celý zápas čeští obránci Martin Jiránek i Radoslav Kováč, hostující Luboš Kalouda strávil celý zápas jen lavičce.

Před zhruba padesátitisícovou návštěvou začal lépe armádní klub, který se v 15. minutě dostal do vedení. K přímému kopu z pravé strany se postavil teprve 18letý talent Dzagojev, který poslal centr na zadní tyč, kde se míč po hlavičce Ignaševiče odrazil k nekrytému Vágnerovi Lovemu a ten levačkou pohotově překonal Pletikosu poprvé – 0:1.

Brazilský střelec si radost zopakoval znovu ve 32. minutě, kdy si naskočil na centr zleva a hlavou k přední tyči zvojnásobil náskok CSKA – 0:2. Hattrick visel ve vzduchu a dovršen byl minutu před přestávkou. To si Love perfektně narazil s Milošem Krasičem a po samostatném postupu na bezmocného Pletikosu následovala tvrdá přízemní rána k levé tyči – 0:3.

Pokud Spartak chystal do druhé půle mohutnou ofenzivu s cílem alespoň zdramatizovat zápas, tak byl zmrazen už po šesti minutách druhé pětačtyřicetiminutovky. V mnohých směrech podobná situace jako u první branky - volný přímý kop Alana Dzagojeva z pravé strany hřiště, tentokrát však centr zasáhl hlavou Miloš Krasič a Pletikosa byl u bližší tyče pozdě – 0:4. Poté se už musel pakovat ze hřiště bek Spartaku Malik Fathi, který předvedl vskutku tragický výkon.

Za rozhodnutého stavu se Spartak dočkal alespoň čestné branky. Střídající Prudnikov míč potáhl a přistrčil Nikitovi Baženovi, který překvapivě svižnou ranou z osmadvaceti metrů zavěsil – 1:4. Poslední slovo však mělo přece jen CSKA. V 78. minutě se k přímému kopu postavil střídající Caner Erkin, který levačkou obstřelil zeď a završil tak skóre na konečných 1:5.

Autor: Petr Vaněček / championat.ru