30.07.2008 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

V Lužnikách branka nepadla

CSKA Moskva a Zenit Petrohrad se ve vzájemném střetnutí rozešli smírně. Utkání pevnou rukou vládl sudí Igor Jegorov, který vyloučil hned dva aktéry.

CSKA bylo od první minuty agresivnější, živější a nebezpečnější. Celkově však byl první poločas nezáživný. Zenit působil unaveně a před brankářem Igorem Akinfejevem si nebezpečné momenty nevytvářel. CSKA doplatilo na nepřesnosti ve finální fázi.

Fanoušci v Lužnikách tak mohli jen doufat, že druhý poločas jim přinese mnohem více fotbalové krásy. Ten první totiž nejednoho příznivce zklamal.

Na začátku druhého dějství šel po dvou žlutých kartách pod sprchy chorvatský zadák ve službách Zenitu Petrohrad Ivica Križanač. Petrohrad tak podruhé v řadě musel čelit početní nevýhodě. O víkendu se proti Dinamu nechal hloupě vyloučit Turek Fatih Tekke. V reakci na vyloučení Križanače se na hřiště dostal Tomáš Hubočan. Téměř okamžitě si CSKA vytvořilo dvě zajímavé šance z kopaček Krasiče a Dzagojeva. Zenit ale tlak ustál a hru dokázal vyrovnat.

Dalekonosným pokusem zaskočil Malafejeva obránce armádního klubu Chidi Odiah, reprezentační dvojka Ruska míč jen vyrazila před sebe a dorážející náhradník Ricardo Jesus div že neskóroval. V 79. minutě přišli domácí o početní převahu, když se mladíček Alan Dzagojev pokusil nasimulovat penaltu a Sudí Jegorov ho potrestal druhou žlutou kartou v zápase.

Závěrečné minuty patřily Zenitu Petrohrad. Radek Šírl střílel razantně z hranice pokutového území a Igor Akinfejev musel vytáhnout bravurní zákrok. Z následného rohového kopu orazítkoval brankovou konstrukci Tomáš Hubočan. A když se neprosadil ani Vágner Love na opačné straně, zápas skončil bezbrankovou remízou.

Autor: David Kubáň / gazeta.ru