28.04.2007 13:45 CET
2 : 4
(1:0)

Everton FC - Manchester United 2:4

Manchester United udělal v sobotu velmi významný krok k mistrovskému titulu. V Goodison Parku v Liverpoolu šel domácí Everton do vedení už ve 12. minutě. Stubbsovu ránu z dálky nešťastně tečoval Carrick. Krátce po přestávce převzal Fernandes Artetovu přihrávku, zvýšil na 2:0 a Rudí Ďáblové byli zralí na cestu do pekel. Jenže podruhé během pěti dnů prokázal Fergusonův soubor neskutečnou vnitřní sílu a samozřejmě také fotbalovou kvalitu.

Po hodině hry se jako střelec důležitých branek znovu osvědčilů John O'Shea a nastartoval dechberoucí obrat. Už za 8 minut našli hráči United nečekaného spojence v řadách soupeře. Phill Neville, který se během 11 let a 263 zápasů v dresu Manchesteru radoval jen z 5 branek, vstřelil jeden z nejdůležitějších gólů sezóny. Bohužel pro něj do vlastní sítě. Další muž s velmi pikantní minulostí, odchovanec Evertonu, Wayne Rooney se pak stal katem Toffees 11 minut před koncem. V nastavení se trefil ještě střídající Eagles a vzhledem k výsledku zápasu na Stamford Bridge výrazně přiblížil United k poháru.

Autor: Jiří Fišara