Další články

Mexičané v souboji o olympijský bronz porazili Japonsko 3:1

Mexičané získali na olympiádě v Tokiu bronzové medaile. V souboji o třetí místo porazili v Saitamě domácí Japonce 3:1.Po zlatu na hrách v Londýně 2012 vybojovali Mexičané v mužském fotbale druhý olympijský kov.

Obhájci zlata Brazilci si o druhé olympijské zlato zahrají se Španělskem

Brazílie si ve finále olympijského turnaje na hrách v Tokiu zahraje se Španělskem. Jihoameričtí obhájci zlata v semifinále porazili Mexiko 4:1 po penaltovém rozstřelu, v normální hrací době ani v prodloužení gól nepadl. "La Roja" zdolali domácí Japonsko 1:0 po prodloužení brankou Marca Asensia ze 115. minuty. Finále v Jokohamě je na programu v sobotu ve 13:30 SELČ.

Brazílie, Japonsko, Mexiko a Španělsko na OH postoupily do semifinále

Do semifinále olympijského fotbalového turnaje postoupili obhájci zlata z Brazílie, domácí Japonsko, Mexiko a Španělsko. "Kanárci" ve čtvrtfinále porazili Egypt 1:0 a v další fázi vyzvou Mexičany, kteří přestříleli Jižní Koreu 6:3. Japonci zdolali Nový Zéland 4:2 na penalty po výsledku 0:0 a o místo ve finále se utkají se Španěly. Ti vyhráli nad Pobřežím Slonoviny 5:2 po prodloužení i díky hattricku střídajícího Rafy Mira.

Němci se s OH loučí už po základní skupině

Hráči Německa se s olympijským turnajem překvapivě rozloučili už po skupině. Obhájci stříbrných medailí z Ria de Janeiro v závěrečném třetím utkání skupiny D jen remizovali s Pobřežím slonoviny 1:1 a obsadili nepostupové třetí místo. Z první příčky prošli do vyřazovacích bojů Brazilci, kteří útočí na druhé zlato po sobě. Vypadla i Francie, z evropských týmů postoupilo do čtvrtfinále jen Španělsko.

Gignac hattrickem pomohl Francii k první výhře na olympiádě

Pětatřicetiletý útočník André-Pierre Gignac hattrickem pomohl fotbalistům Francie k výhře 4:3 na olympijském turnaji nad Jihoafrickou republikou. Evropský celek tak napravil zaváhání z úvodního duelu s Mexikem, který prohrál 1:4. Poprvé na turnaji zvítězila také Argentina, Egypt porazila 1:0.

Brazilci budou v Tokiu obhajovat olympijské zlato

Ještě před pátečním slavnostním zahájením letních her v Tokiu začne olympijský fotbalový turnaj. Ženská část odstartuje ve středu, mužská o den později. Zlaté medaile obhajují Brazilci, vítězky z Ria de Janeiro Němky se na tokijskou olympiádu nekvalifikovaly.

Odložených OH by se mohli zúčastnit i starší hráči

Fotbalového turnaje na olympijských hrách v Tokiu, které byly kvůli koronaviru přeloženy z letošního léta na příští rok, by se mohli zúčastnit i hráči starší 24 let. S návrhem přišel australský svaz s tím, aby na hrách mohli startovat i hráči, kteří svým týmům pomohli postoupit, ale za rok už nebudou splňovat potřebný věkový limit.

Brazilci coby obhájci zlata nebudou chybět na OH

Brazilští obhájci zlatých medailí z olympijského turnaje si až v posledním utkání jihoamerické kvalifikace zajistili účast v Tokiu. Po předchozích dvou remízách jim šanci na zisk čtvrté medaile za sebou uchovala výhra 3:0 nad jistě postupujícími rivaly z Argentiny.

Brazilci si druhou remízou zkomplikovali cestu na OH

Brazilští reprezentanti do 23 let si druhou remízou v jihoamerické kvalifikaci zkomplikovali cestu na olympijské hry do Tokia. Po úvodní remíze 1:1 s Kolumbií hráli stejným poměrem i ve čtvrtek s Uruguayí. Obhájce olympijského zlata z Ria de Janeiro čeká v posledním zápase Argentina, která má účast jistou. Naposledy "Kanárci" chyběli pod pěti kruhy v Aténách 2004.