31.10.2017 20:45 CET
1 : 1
(0:1)

Šok v Madridu. Atlétiko s oslabeným Karabachem jen remizovalo

Utkání, které mělo jednoznačného favorita. Souboj, v němž mělo dominovat Atlético a připsat si tři body. Namísto toho ale diváci na stadionu Estadio Metropolitano zažili překvapení - jejich tým s outsiderem skupiny, jímž je Karabach, pouze remizoval a ztratil dva body, které mohou vzhledem k celkové vyrovnanosti skupiny, jejímiž dalšími účastníky jsou londýnská Chelsea a římské AS, hrát v konečném zúčtování klíčovou roli.

Do zápasu přitom vstoupili domácí dle očekávání aktivně, když v šestnácté minutě zkoušel pozornost hostujícího gólmana Kévin Gamiero. Se střelou domácího forvarda si ovšem brankář Karabachu poradil a skóre zápasu se neměnilo.

Na první branku si tak diváci museli počkat až do čtyřicáté minuty - a k jejich neradosti se z ní radovali hráči hostujícího celku. Guerreir našel parádním centrem Míchela a ten hlavičkou překonal Oblaka, jenž musel lovit míč ze své sítě.

V padesáté šesté minutě se pak Atlétiku podařilo srovnat krok, když Griezmann přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Parteyho a ten dával na 1:1. Následně byl za faul Godína poslán ze hřiště Henrique, a domácí tak dostali výhodu více než třicet minut hry v početní výhodě. Dlouhou přesilovku proti outsiderovi ale svěřenci Diega Simeoneho přesto nevyužili a na světě je tak nečekaný výsledek - Atlétiko doma proti Karabachu jen remizovalo.

Autor: Jan Pikous