Inter Milán - FC Barcelona 0:0

Místo rekordu spravedlivá remíza

Zápas ve kterém by se Barcelona zapsala i do historie Poháru mistrů evropských zemí v počtu v řadě vyhraných utkání, skončilo po vyrovnaném průběhu spravedlivou remízou a tak rekord nadále zůstává v držení Ajaxu Amsterdodam.

Hned v úvodní minutě se mohlo měnit skóre, ale gól po úniku Vieriho nebyl pro postavení mimo hru uznán. Barcelonští kontrovali šancí Patrika Kluiverta, který se po dlouhém pasu z hlouby pole ocitl na hranici vápna ve výhodné pozici, ale jeho střelu zblokovala obrana Interu.

Po zbytek prvního poločasu se hrálo především mezi oběma šestnáctkami. Barcelona předváděla svou hru typickou pro Ligu mistrů (série krátkých narážeček uprostřed pole) a díky této taktice se v závěru prvního poločasu v největší šanci barcelonských ocitl Gabri, ale i on si střelecké kopačky zapomněl nejspíše kabině.

Do druhého poločasu se změnil obraz hry a domácí začali být lepším týmem, hned v úvodu se v největší šanci ocitl kanonýr Vieri (v letošním ročníku Ligy mistrů nevstřelil ani gól, zato v lize jich má 21), ale po centru Pasquala z levé strany se z malého vápna hlavou nepochopitelně netrefil. Tato šance jako by předznamenala lepší fotbal a hra se začala přelévat ze strany na stranu. Jenže chybělo to nejdůležitější – góly. Barcelonská obrana pracovala téměř bezchybně a do útoku se hosté příliš nehrnuli, jakoby jim remíza stačila.

Když se pět minut před koncem netrefil ve výhodné pozici Gabri, bylo již jasné, že utkání skončí remízou a že vítězná série hostů skončí.

Autor: Lukáš Soudek