Španělsko - LaLiga - zprávy

Van Gaal zpět do Barci

Nizozemský kouč Louis Van Gall, který Barcelonu trénoval už v letech 1997-2000, získal s ní dva ligové tituly a třikrát s ní postoupil do semifinále Ligy Mistrů, bude příští rok opět Barcu trénovat. Po Van Gaalově odchodu výkonnost Barci povážlivě klesla, dostala se maximálně do čtvrtfinále Ligy Mistrů a dvakrát po sobě skončila ve španělské lize až čtvrtá.
14.05.2002 | Aktuality | žádný komentář

Španělská nominace na MS známa

Ve španělské nominaci na MS v Japonsku a Koreii překvapivě chybí obránce Realu Madrid Michel Salgado a záložník téhož klubu Pedro Munitis.

Skončila španělská Primera Division

Ve Španělsku se včera posledním kolem uzavřela letošní sezóna Primera Division. Valencia, která už měla titul jistý, se s domácími fanoušky rozloučila výhrou 2:0 nad Betisem. Nejisté bylo ještě čtvrté místo znamenající účast v Lize Mistrů, ohrozit Barcelonu mohla ještě Celta Vigo. Barcelona sice jen remizovala na hřišti sestupující Zaragozy, i to ale stačilo, takže trojici Valencia, Deportivo, Real doplní v příštím ročníku Ligy Mistrů FC Barcelona. Na Vigo spolu s Betisem zbyl jen pohár UEFA. Do poháru UEFA jde ještě ze sedmého místa Alaves, protože ve finále poháru se střatly dva týmy, které se kvalifikovaly do Ligy Mistrů (Real a Deportivo).
12.05.2002 | Aktuality | 3 komentáře

Deportivo jasně přehrálo Real Madrid

V předehrávce posledního kola španělské Primera Division si Deportivo La Coruňa zajistilo druhé místo v ligové tabulce. Jasně totiž přehrálo finalistu Ligy Mistrů Real Madrid a po výhře 3:0 má jisou účast v první fázi Ligy Mistrů. Real je zatím třetí a ještě může být předstižen Barcelonou. Madridský velkoklub je z formy, v posledních třech zápasech ligy získal jen jeden bod a nedal asi jeden gól. Před středečním finále Ligy Mistrů to není ta nejlepší vizitka a Bayer Leverkusen, finálový soupeř Realu, má určitě šanci vyhrát. Pro Real třetí místo v tabulce znamená mimo jiné také to, že pokud neporazí Leverkusen, bude se muset do Ligy Mistrů probojovat z předkola.
11.05.2002 | Aktuality | žádný komentář

Valencia je španělským mistrem

Předposlední kolo španělské Primera Division rozhodlo o tom, že titul získá FC Valencia. Po výhře 2:0 nad Malagou má v čele šestibodový náskok na druhý Real, který doma jen remizoval s Mallorcou. Valencia na titul čekala více než 30 let, je to její pátý titul v historii. Tři získala v úspěšných 40. letech, čtvrtý v sezóně 1970/1971.
06.05.2002 | Aktuality | žádný komentář

Splní Real tradici?

Splní královský Real Madrid tradici v nákupu jedné megahvězdy každý rok? Před dvěmi lety Figo, loni Zidane a letos to má být údajně Ronaldo. Ten se uzdravil z těžkého zranění kolene a opět začíná střílet v Interu góly. Dostal šanci už i v brazilské reprezentaci a proslýchá se, že poletí i na šampionát, který bude za necelé dva měsíce. Stejně tak se proslýchá právě to, že Ronaldo by měl posílit Real na příští sezonu. Vše je ovšem ještě komplikovanější, před dvěma měsíci se objevili zprávy, že Ronaldo by měl jít do Manchesteru United výměnou za Beckhama, o Beckhama se ovšem zajímá také německý Bayern... Ovšem ve prospěch Realu mluví poslední informace, kdy zaprvé sportovní ředitel Bayernu prohlásil, že o Beckhama už nemá zájem a to údajně kvůli jeho manželce Viktorii, bývalé Spice-girl, a také to, že Beckham ujistil fanoušky Manchesteru, že klub opustit nehodlá.
28.04.2002 | Aktuality | žádný komentář

Jak se ve Španělku rozdělí pohárové pozice?

Kdo co bude hrát ve příští sezónu? Tak se nejspíš ptá hodně lidí ve Španělsku. Ve hře o poháry jsou Valencia, Real, la Coruňa, Barcelona, Celta Vigo, Betis Sevilla a Alaves. Valencia a Real mají už Ligu Mistrů jistou. Další pozice však zůstávají otevřené, Barcelona má po dnešní výhře nad Villarealem 60 bodů, la Coruňa má ještě o jeden bod víc a k tomu zápas dobru, a navíc hraje doma se slabou Malagou, má tedy největší šanci hned po Realu a Valencii na příští ročník Ligy Mistrů. 57 bodů má Celta Vigo, má k tomu také dněšní utkání k dobru, hraje ovšem venku se Zaragozou a ta nedá Vigu nic zadarmo, pokud ale Vigo získá ze Zaragozy plný bodový zisk, dotáhne se na Barcelonu, ta má ale lepší skóre. A právě čtyři první pozice zajišťují Ligu Mistrů, pokud tedy chce Celta tuto soutěž hrát, musí vyhrát zbývající dva zápasy a doufat v neúspěch Barcelony. Právě pátá pozice, na které zatím Vigo je, spolu s pozicí šestou, zajišťují pohár UEFA. Na šestém místě se nachází loni ještě druholigový Betis Sevilla, ten má bodů 56 a ktomu utkání k dobru na Mallorce s tamním Realem. Relativní šanci pouze už na pohár UEFA má Alaves, má 51 bodů, ktomu dnešní zápas v Seville, s týmem FC.

Valencia krůček od titulu!

Tým Valencia CF je doopravdy jen malý krůček od zisku titulu letošního ročníku Primera Division. Poté co po strhujícím boji doma porazila Espanol Barcelona 2:1 a Real prohrál venku se San Sebastianem 0:3, má náskok právě na královský Real čtyři body. Ve Valencii se hrálo doopravdy velice strhující a dramatické utkání až do samého konce, domácí Valencia dokonce prohrávala od 28. minuty, kdy dal gól z penalty Tamudo. Valencia kontrovala až ve druhém poločase v 68. minutě Barajou, tentýž hráč dal gól i o jedenáct minut později a rozhodl tak zápas. Baraja je teď nejspíš ve Valencii velký hrdina, stejně jako třeba Vláďa Šmicer, který před pár týdny dal gól v 90. minutě a výrazně tak posílil naděje Liverpoolu na zisk titulu. Real naopak překvapivě podlehl patnáctému týmu tabulky Realu Sociedad San Sebastianu. Madridský velkoklub měl sice v prvním poločase obrovský nápor, ale ten višel vniveč, největší šance měl špílmachr Zidane, ale buď ho lapil skvělý gólman Westerveld, nebo Zidan mířil vedle. Ve druhém poločase nejdřív v 59. minutě Real načal gólem z penalty Kovacevic a v 84. minutě pak ještě přidal druhou branku Khokhlov, v nastaveném čase pak ještě upravil De Paula na konečných 3:0. Realu se tedy sen o titulu dvě kola před koncem pomalu rozplívá, naopak Valencie může jásat už příští kolo, pokud vyhraje. Jinak řečeno - Valencii stačí jedno vítězství a Real musí naopak všechno vyhrát a doufat, že Valencie v následujících dvou utkáních získá maximálně dva body.

Ranieri možná vezme Barcelonu

Manažer Chelsea, argentinec Claudio Ranieri, je v hledáčku vedení španělské Barcelony, která v létě vymění trenéra. Současný kouč Carles Rexach v létě z týmu odejde. Ranierimu končí v Chelsea smlouva v roce 2003 a vedení londýnského klubu mu už nabídlo prodloužení. Ranieri chce ale se vším počkat do konce sezóny. Mimo něj se Barcelona zajímala i o trenéra AS Řím Fabia Capella, ten měl ale podle katalánského klubu některé nesplnitelné požadavky. Dalšími kandidáty jsou ještě úspěšný trenér Deportiva La Coruňa Javie Irureta a bývalý kouč klubu Boca Juniors Carlos Bianchi.
08.04.2002 | Aktuality | žádný komentář

Figo se vrátil a Real vyhrál

Portugalský fotbalový záložník Luis Figo se vrátil po zranění v zápase proti Vallecanu a hned proměnil penaltu, kterou kopal v 79. minutě. Již v 10. minutě si dal vlastní gól Etxeberria, další poté přidal ve 39. minutě Morrientes, a již zmíněný pokutový kop poté proměnil Figu v 79. minutě, za domácí pak pouze kontroval dvě minuty před koncem Hernandez. V dalším zápase pak doma la Coruňa deklasovala Mallorcu 5:0 a udržela si tak stále šanci na titul, pohárové naděje si udržela i Barcelona, která vyhrála v Bilbau 2:0, Bilbao se tak po tří katastrofálních porážkách téměř s poháry loučí. V dalším zápase pak Las Palmas remizovali se Zaragozou 1:1. Další zápasy se hrají zítra, vede stále Real Madrid o tři body před Valencií, ale ta má zápas k dobru.
07.04.2002 | Aktuality | žádný komentář
16:47 O Rodrigueze je zájem v Anglii
Kolumbijský záložník James Rodriguez pravděpodobně v létě opustí Real Madrid. Po dvouletém hostování v Bayernu Mnichov se sice do Madridu vrací, ale obratem nejspíš okamžitě zamíří za novým angažmá. Zájem je prý u klubů z Premier League. Španělský list Mundo Deportivo s odkazem na britská média píše o Liverpoolu, Arsenalu a Manchesteru United. (football-espana.net)
15:40 Valladolid vykoupil křídelníka Hervíase
Pablo Hervías bude i nadále hrát za Valladolid, 26letý křídelník zde letos hostoval z Eibaru a upečen je v tuto chvíli přestup za jeden milion eur. (marca.com)
14:58 Barcelona bez Arthura, Semeda a Coutinha
V nominaci Barcelony na dnešní finále Copa del Rey proti Valencii nejsou Arthur Melo, Nélson Semedo a Philippe Coutinho, všichni tři měli zdravotní problémy a ani jeden z nich není stoprocentně fit. (football-espana.net)
10:54 Villalibre pokračuje v Athleticu
Asier Villalibre se může těšit na to, že dostane šanci v prvním týmu Athleticu. Útočník letos sázel branky výhradně za třetiligovou rezervu, baskický celek s ním pak počítá a jeho služby si pojistil do června 2023. (marca.com)
24.05. Ramos údajně uvažuje o odchodu z Realu
Španělský obránce Sergio Ramos údajně uvažuje o tom, že by po 14 letech v Realu Madrid změnil prostředí a z klubu odešel. Informaci přineslo několik španělských médií včetně deníku Marca. (espn.com)
24.05. Ben Arfa míří do Španělska?
Hatem Ben Arfa by mohl v létě odejít jako volný hráč z Rennes do španělské La Ligy. Jeho poradce Michel Ouazine údajně jednal jak se zástupci Sevilly, tak konkurenčního městského rivala Realu Betis. (getfootballnewsfrance.com)
24.05. Douglas Pereira by měl odejít z Barcelony
Po pěti letech by měl Brazilec Douglas Pereira odejít z Barcelony, za kterou ale odehrál pouze tři zápasy v základní sestavě. Získat jako volného hráče by ho chtěl turecký Sivasspor, ve kterém pravý obránce v končící sezoně hostoval. Zájem však má mít i turecký gigant Galatasaray. (football-espana.net)
24.05. Ramose sledují zástupci Juventusu
Real Madrid byl spojený s možným odchodem Sergia Ramose, jenž by v takovém případě mohl zamířit na Apeninský poloostrov. Podle místních zpráv se o služby zkušeného stopera zajímá Juventus. (football-italia.net)