07.03.2004 17:00 CET
3 : 2
(2:0)

FC Barcelona - RCD Mallorca 3:2

Rozjetá Barca nezaváhala ani s Mallorcou a i přes dva inkasované góly v závěru střetnutí získala tři body. Místo Savioly se do základní sestavy po čase dostal opět Luis Enrique. Měla raketový start. Už ve druhé minutě zkusil z dálky štěstí Luis García a jeho skončila za zády gólmana Mikiho. V další šanci mohl být Luis Enrique, ale přihrávku od Luise Garcíi stihli včas zblokovat obránci. Barca pokračovala v tlaku, po nedorozumění Mikiho s Ramisem se dostal míč k Ronaldinhovi, ten jen poslal volnému Enriquemu a ten nemohl nedat. Domácí v první půlhodině zcela dominovali, hosté nevěděli kam dřív skočit. Ještě v první půli trefila Barca dvakrát tyč. Van Bronckhorst z trestného kopu a Luis Enrique hlavičkou. Prapor Mallorky držel Eto´o, ale jeho střela byla zblokována, neuspěl ani hlavičkující Nadal. Potřetí trefil za Barcu břevno Xavi, ani následnou dorážkou lobem se mezi tyče nevešel. Další akci Barcy založil Ronaldinho. Nacentroval na hlavu Cocumu, jeho pokus Miki vyrazil, ale jen k Luisi Garcíovi, který vstřelil svůj druhý gól v zápasu. Barca v posledních minutách polevila a Mallorka toho využila ke snížení. Nejprve přeloboval Valdése chytře Eto´o, poté ho prostřelil Delibašič. Na zvrat v utkání už ale hosté neměli čas.

Autor: Radek Nosil