FC Basilej Švýcarsko - FC Basilej - Zprávy

Liga Mistrů po čtyřech kolech

Liga Mistrů má za sebou čtyři kola první fáze a také zná první jisté účastníky fáze druhé. Čtyřmi výhrami ze čtyř zápasů si postup zajistili AC Milán, Manchester United a FC Barcelona. Jediným týmem, který nezískal ani bod a už nemůže postoupit, je Spartak Moskva.

LM: Milan Baroš hrdinou Liverpoolu

Borussia Dortmund skládala po porážce od Arsenalu reparát doma proti francouzskému Auxerre. S Tomášem Rosickým opět v základní sestavě začala dobře, už v první minutě měl velkou šanci Ewerthon a hned po něm Evanilson. A už v šesté minutě šli domácí do vedení, po chybě Radeta našel Heinrich volného Jana Kollera a ten nezaváhal. Pak se hosté probudili, ale přes obranu Dortmundu se nedostali. V 66. minutě šel ze hřiště Tomáš Rosický a jeho místo zaujal dlouho zraněný Marcio Amoroso, kterého plné hlediště přivítalo s nadšením. A Amoroso se jim odměnil - po přihrávce Rickena zvýšil na 2:0. Hosté se už zmohli jen na zkorigování na konečných 2:1 - v 83. minutě do prázdné branky dorazil odražený míč Mwaruwari.

První den LM: Real řádil v Římě

Fotbalová sezóna 2002/2003 už začala v celé Evropě, včera večer konečně zahájila také hlavní část Ligy Mistrů. Ze zápasů prvního dne byl nejpřitažlivější určitě duel AS Řím s Realem Madrid, ale právě toto utkání nakonec skončilo největším rozdílem.