Valencia CF Španělsko - Valencia CF - Zprávy

Real doma prohrál, přesto postupuje

Real Madrid je v krizi. Po skvělém začátku sezóny, kdy vyhrál čtyři zápasy s celkovým skóre 15:1, se trápí. Kromě výhry s Alavesem jen dvě prohry a pět remíz. Včera sice doma prohrál s AS Řím, přesto už má jistý postup do druhé fáze. Spolu s ním si postup zajistili Dortmund, Arsenal a Valencia.

Liga Mistrů po čtyřech kolech

Liga Mistrů má za sebou čtyři kola první fáze a také zná první jisté účastníky fáze druhé. Čtyřmi výhrami ze čtyř zápasů si postup zajistili AC Milán, Manchester United a FC Barcelona. Jediným týmem, který nezískal ani bod a už nemůže postoupit, je Spartak Moskva.

LM: Milan Baroš hrdinou Liverpoolu

Borussia Dortmund skládala po porážce od Arsenalu reparát doma proti francouzskému Auxerre. S Tomášem Rosickým opět v základní sestavě začala dobře, už v první minutě měl velkou šanci Ewerthon a hned po něm Evanilson. A už v šesté minutě šli domácí do vedení, po chybě Radeta našel Heinrich volného Jana Kollera a ten nezaváhal. Pak se hosté probudili, ale přes obranu Dortmundu se nedostali. V 66. minutě šel ze hřiště Tomáš Rosický a jeho místo zaujal dlouho zraněný Marcio Amoroso, kterého plné hlediště přivítalo s nadšením. A Amoroso se jim odměnil - po přihrávce Rickena zvýšil na 2:0. Hosté se už zmohli jen na zkorigování na konečných 2:1 - v 83. minutě do prázdné branky dorazil odražený míč Mwaruwari.

První den LM: Real řádil v Římě

Fotbalová sezóna 2002/2003 už začala v celé Evropě, včera večer konečně zahájila také hlavní část Ligy Mistrů. Ze zápasů prvního dne byl nejpřitažlivější určitě duel AS Řím s Realem Madrid, ale právě toto utkání nakonec skončilo největším rozdílem.

Skončila španělská Primera Division

Ve Španělsku se včera posledním kolem uzavřela letošní sezóna Primera Division. Valencia, která už měla titul jistý, se s domácími fanoušky rozloučila výhrou 2:0 nad Betisem. Nejisté bylo ještě čtvrté místo znamenající účast v Lize Mistrů, ohrozit Barcelonu mohla ještě Celta Vigo. Barcelona sice jen remizovala na hřišti sestupující Zaragozy, i to ale stačilo, takže trojici Valencia, Deportivo, Real doplní v příštím ročníku Ligy Mistrů FC Barcelona. Na Vigo spolu s Betisem zbyl jen pohár UEFA. Do poháru UEFA jde ještě ze sedmého místa Alaves, protože ve finále poháru se střatly dva týmy, které se kvalifikovaly do Ligy Mistrů (Real a Deportivo).

Valencia je španělským mistrem

Předposlední kolo španělské Primera Division rozhodlo o tom, že titul získá FC Valencia. Po výhře 2:0 nad Malagou má v čele šestibodový náskok na druhý Real, který doma jen remizoval s Mallorcou. Valencia na titul čekala více než 30 let, je to její pátý titul v historii. Tři získala v úspěšných 40. letech, čtvrtý v sezóně 1970/1971.

Jak se ve Španělku rozdělí pohárové pozice?

Kdo co bude hrát ve příští sezónu? Tak se nejspíš ptá hodně lidí ve Španělsku. Ve hře o poháry jsou Valencia, Real, la Coruňa, Barcelona, Celta Vigo, Betis Sevilla a Alaves. Valencia a Real mají už Ligu Mistrů jistou. Další pozice však zůstávají otevřené, Barcelona má po dnešní výhře nad Villarealem 60 bodů, la Coruňa má ještě o jeden bod víc a k tomu zápas dobru, a navíc hraje doma se slabou Malagou, má tedy největší šanci hned po Realu a Valencii na příští ročník Ligy Mistrů. 57 bodů má Celta Vigo, má k tomu také dněšní utkání k dobru, hraje ovšem venku se Zaragozou a ta nedá Vigu nic zadarmo, pokud ale Vigo získá ze Zaragozy plný bodový zisk, dotáhne se na Barcelonu, ta má ale lepší skóre. A právě čtyři první pozice zajišťují Ligu Mistrů, pokud tedy chce Celta tuto soutěž hrát, musí vyhrát zbývající dva zápasy a doufat v neúspěch Barcelony. Právě pátá pozice, na které zatím Vigo je, spolu s pozicí šestou, zajišťují pohár UEFA. Na šestém místě se nachází loni ještě druholigový Betis Sevilla, ten má bodů 56 a ktomu utkání k dobru na Mallorce s tamním Realem. Relativní šanci pouze už na pohár UEFA má Alaves, má 51 bodů, ktomu dnešní zápas v Seville, s týmem FC.

Valencia krůček od titulu!

Tým Valencia CF je doopravdy jen malý krůček od zisku titulu letošního ročníku Primera Division. Poté co po strhujícím boji doma porazila Espanol Barcelona 2:1 a Real prohrál venku se San Sebastianem 0:3, má náskok právě na královský Real čtyři body. Ve Valencii se hrálo doopravdy velice strhující a dramatické utkání až do samého konce, domácí Valencia dokonce prohrávala od 28. minuty, kdy dal gól z penalty Tamudo. Valencia kontrovala až ve druhém poločase v 68. minutě Barajou, tentýž hráč dal gól i o jedenáct minut později a rozhodl tak zápas. Baraja je teď nejspíš ve Valencii velký hrdina, stejně jako třeba Vláďa Šmicer, který před pár týdny dal gól v 90. minutě a výrazně tak posílil naděje Liverpoolu na zisk titulu. Real naopak překvapivě podlehl patnáctému týmu tabulky Realu Sociedad San Sebastianu. Madridský velkoklub měl sice v prvním poločase obrovský nápor, ale ten višel vniveč, největší šance měl špílmachr Zidane, ale buď ho lapil skvělý gólman Westerveld, nebo Zidan mířil vedle. Ve druhém poločase nejdřív v 59. minutě Real načal gólem z penalty Kovacevic a v 84. minutě pak ještě přidal druhou branku Khokhlov, v nastaveném čase pak ještě upravil De Paula na konečných 3:0. Realu se tedy sen o titulu dvě kola před koncem pomalu rozplívá, naopak Valencie může jásat už příští kolo, pokud vyhraje. Jinak řečeno - Valencii stačí jedno vítězství a Real musí naopak všechno vyhrát a doufat, že Valencie v následujících dvou utkáních získá maximálně dva body.

Vedoucí dvojka nezaváhala

Dva vedoucí týmy španělské fotbalové ligy, Real Madrid a Valencia CF nezaváhali a vyhráli svoje zápasy, i když královský Real vyhrál neprávem. Jediný gól vstřelil ve 22. minutě madridský Helguera, střela však byla zcela jasně tečována Makelelem, který byl v jasném ofsajdu. I přes velké protesty domácích hráčů rozhodčí Pino Zamorano gól uznal, Real tdy vyhrál v Seville s tamním FC 1:0. Krok udržela i Valencia která vyhrála v Tenerife rovněž 1:0, gól dával v 77. minutě Pablo Aymar. Real zatím vede ligu o skóre právě před Valencií. Téměř definitivně ztratila možnost boje o titul Barcelona, která doma pouze remizovala s týmem Las Palmas 1:1. V zápase padly dvě červené karty, v 84. minutě ji dostal domácí Kluivert a v 87. minutě dostal kartu hráč hoistů Samways. Zaváhala i třetí la Coruňa která remizovala venku se San Sebastianem 1:1.

Valencia vypadla z poháru UEFA

Valencia si v polovině sezóny dělala velké ambice, vedla Primera Division a v poháru UEFA to vypadalo taky dobře, teď už ovšem v Primera Division klesla na druhou příčku a i z poháru UEFA vypadla. Už ve druhé minutě čtvrtfinálové odvety šokoval Valencii milánský Nikola Ventola. Valencia si poté vytvořila souvislý, stálý a nepřetržitý tlak, proti byl jak Milánský gólman Toldo, tak jeho branková konstrukce a poté se proti vyrovnání postavil i pomezní rozhodčí, jež odpískal ofsajd při skrumáži před brankou! Pomezní byl proti vyrovnání domácích, domácí kotelníci byli proti němu, hned jak zvedl praporek, byl bombardován různými plechovkami a podobně. Valencia si od UEFA vyslouží jistě nějakou pěknou pokutku... V dálce se rýsuje milánské finále, semifinálový los určil dvojice Inter Milán - Feynord Rotterdam a AC Milán - Borussia Dortmund. Finále se bude hrát v holandském Rotterdamu.

Odvety čtvrtfinále poháru UEFA

Včerejší odvety čtvrtfinále poháru UEFA rozhodly o tom, které čtyři týmy budou letos bojovat o postup do finále. Postoupily dva italské týmy, Slovan Liberec svou pouť bohužel ukončil...

Cuper poprvé proti bývalému klubu

Špičkový trenér Hector Cuper, trénující několik posledních let španělskou Valencii CF, s níž se dostal dvakrát za sebou do finále Ligy Mistrů, poprvé nastoupil proti svému bývalému klubu. Právě ve čtvrtfinále poháru UEFA se setkala Valencia s Interem Milán. Zápas to byl důležitý, oba tými patří k velkým favoritům na celkové vítězství v poháru UEFA. První zápas se hrál na italské půdě, tedy na bájném stadiónu San Siro, konečný výsledek ovšem dává větší šance španělské Valencii, které doma stačí bezbranková remíza. Pro Valencii to byl tedy výsledek dobrý, ovšem minulý rok na tomto stadióně prohrála po penaltách s německým Bayernem Mnichov. Góly dávali za domácí v padesáté druhé minutě Materazzi a za hosty v šedesáté páté Rufete.

Čtvrtfinále poháru UEFA

V prvních čtvrtfinálových zápasech poháru UEFA moc gólů nepadalo. Ve čtyřech vyrovnaných zápasech viděli diváci jen pět gólů. O vyrovnanosti hovoří hlavně výsledky - tři duely skončily remízou.