Sevilla FC Španělsko - Sevilla FC - Zprávy

REYES PŘESTUPUJE DO ARSENALU

20letý španělský reprezentant José Antonio Reyes Calderón přestupuje do Arsenalu. Londýnskému celku podepsal smlouvu na 4,5 roku. Pokud se Reyes prosadí, může si FC Sevilla přijít až na 35 miliónů eur.

REYES TÁHL SEVILLU K VELKÉMU TRIUMFU

Real Madrid utrpěl v 11. kole španělské fotbalové ligy druhou zdrcující porážku v této sezóně. Lví podíl měl na tom mladý španělský reprezentant José Antonio Reyes Calderón. Celý zápas si dělal s obranou Realu co chtěl a podal doslova jeden z nejlepších individuálních výkonů v historii fotbalu, a to ve svých sotva 20 letech.

BOJKOT LIG VE ŠPANĚLSKU?

Je docela možné, že některé španělské týmu budou bojkotovat začátek příštího ligového ročníku. Důvodem je, že týmy chtějí více peněz z prodeje televizních práv. A není se co divit, vetšina španělských klubů je zadlužena a mnoho z nich je i na pokraji bankrotu.

ŠPANĚLSKÉ KLUBY SE TOPÍ V DLUZÍCH

Španělský sportovní magazín The Mercado De Dinero odhalil smutnou pravdu o hospodaření většiny španělských fotbalových klubů. Podle zveřejněných informací už některé kluby nejsou schopny vyplácet mzdy a celkové dluhy prý dosahují neuvěřitelné miliardy eur.

Vedoucí dvojka nezaváhala

Dva vedoucí týmy španělské fotbalové ligy, Real Madrid a Valencia CF nezaváhali a vyhráli svoje zápasy, i když královský Real vyhrál neprávem. Jediný gól vstřelil ve 22. minutě madridský Helguera, střela však byla zcela jasně tečována Makelelem, který byl v jasném ofsajdu. I přes velké protesty domácích hráčů rozhodčí Pino Zamorano gól uznal, Real tdy vyhrál v Seville s tamním FC 1:0. Krok udržela i Valencia která vyhrála v Tenerife rovněž 1:0, gól dával v 77. minutě Pablo Aymar. Real zatím vede ligu o skóre právě před Valencií. Téměř definitivně ztratila možnost boje o titul Barcelona, která doma pouze remizovala s týmem Las Palmas 1:1. V zápase padly dvě červené karty, v 84. minutě ji dostal domácí Kluivert a v 87. minutě dostal kartu hráč hoistů Samways. Zaváhala i třetí la Coruňa která remizovala venku se San Sebastianem 1:1.

Sevillské derby skončilo remízou

Tým Betis Sevilla by se výhrou nad dalším Sevillským klubem, FC, mohl posunout na třetí misto Primera Division. Betis byl velkým favoritem, staronový tým španělské nejvyšší soutěže zažívá letos výbornou sezónu, ovšem v derby poze remizoval a zůstal tak na čtvrtém místě. Prezident Betisu ovšem může být spokojený, čtvrté místo zajišťuje postup do kvalifikace do ligy mistrů.