RKC Waalwijk Nizozemsko - RKC Waalwijk - Zprávy

FC Twente - RKC Waalwijk 2:1

Waalwijk i napočtvrté prohrál a jako jediný celek z Eredivisie doposud nezískal ani bod. Přestože v Enschede neodehrál až zas tak špatné utkání. Twente ovšem jednoznačně potvrdilo svou kvalitu a tři body si v poklidu pohlídalo.

Preview: FC Twente - RKC Waalwijk

V tomto kole Eredivisie zřejmě nenajdeme jednodušší zápas k tipování. Proti sobě se totiž postaví první a poslední celek tabulky aneb Twente vyzve na svém stadiónu Waalwijk, jediný tým bez bodu.

RKC Waalwijk - AZ Alkmaar 0:6

Šípková Růženka se začíná najednou probouzet a ukázala celému Holandsku, že rozhodně patří mezi kandidáty na titul. Po prvním nezdaru se už mašina rozjela a všechno potvrdilo vítězství 6:0 na půdě Waalwijku. Ten měl až do teď velmi solidní formu, ovšem šestigólové smršti od Alkmaaru zabránit nedokázal. Přitom rozhodnuto bylo až ve druhém poločase, kdy hosté vsítili druhou branku.

Preview: RKC Waalwijk - AZ Alkmaar

Alkmaar dokázal napravit chybu z prvního překvapivého neúspěchu ze hřiště Heraclesu a doma porazil Spartu, ovšem na žádného těžkého soupeře zatím nenarazil. I Waalwijk se dá považovat za celek ze "slabšího soudku". Ten totiž hned na úvod podlehl doma Utrechtu 0:1 a následně nestačil ani na Ajax, kterému po velmi statečném výkonu po chybě v 70. minutě podlehl 4:1.

AFC Ajax - RKC Waalwijk 4:1

Ajax potvrdil formu z minulého kola a dokázal zvítězit také ve svém druhém zápase. Před domácími fanoušky vyprášil Waalwijk 4:1 a usadil se dočasně na čele tabulky, to může klidně přetrvávat i po odehrání všech zbývajících duelů. Přitom Ajax hrál s houževnatým soupeřem dvacet minut před koncem nerozhodně 1:1. Pak ovšem proměnil penaltu Luis Suarez a v nastaveném čase dokonce završil svůj hattrick, hrdina byl tak na světě.

Preview: AFC Ajax - RKC Waalwijk

Ajax vstoupil do nové sezony vítězně a ve druhém kole přivítá v Amsterdam Areně nováčka z Waalwijku. Ten v úvodním zápase podlehl Utrechtu a bude tak útočit na první body mezi nizozemskou elitou.

RKC Waalwijk - FC Utrecht 0:1

Utrecht vstoupil do ligy ze všech dosavadních účastníků asi nejlépe a jako zatím jediný veze všechny tři body z půdy soupeře. Jedinou branku vsítil už ve 3. minutě Van Wolfswinkel a i přes houževnatý výkon nedokázal Waalwijk srovnat. Papírové předpoklady se tak potvrdily a posílený celek i svým výkonem ukázal, že je správně považován za horkého kandidáta na evropské poháry.

Preview: RKC Waalwijk - FC Utrecht

Nováček Eredivise Waalwijk změří síly už se stálicí nejvyšší holandské soutěže Utrechtem. Ten se několik let pohybuje okolo středu tabulky, chtěl by vylepšit loňskou devátou příčku a třeba se i dostat do pohárů. Waalwijk vybojoval prvoligovou licenci až po složitém souboji s De Graafschapem a vrátil se mezi elitu po dvou letech. Jestli naváže na dlouholetou účast v letech 1990 - 2007, ukáže až čas.