NEC Nijmegen Nizozemsko - NEC Nijmegen - Zprávy

V Rotterdamu doufají v pohárovou vzpruhu

Kdo by to byl čekal, že bude před vzájemným soubojem Nijmegen na lepší výchozí pozici než Feyenoord. Nicméně lazaret z Rotterdamu má opravdu do herní pohody daleko, stejně tak ovšem jeho příští soupeř.

NEC Nijmegen - Heracles Almelo 1:1

Heracles Almelo si nakonec ze zápasu 4. kola s Nijmegenem odváží bod za remízu 1:1. Tu hostům zajistil až v posledních minutách Everton Ramos da Silva, když odpovídal na branku střídajícího Joela Tshibamby ze 74. minuty. Tshibamba toho ale za své působení na hřišti stihl ještě více. Do hry naskočil v 63. minutě a o devět minut později obdržel žlutou kartu. O minutu později vstřelil branku, jenomže za dalších pár sekund byl vyloučen.

Preview: NEC Nijmegen - Heracles Almelo

Ve 4. kole nizozemské Eredivise na sebe na stadionu de Goffert narazí domácí Nijmegen a Heracles Almelo. Obě mužstva nevstoupila do sezony úplně špatně. Domácí již zažili ve třech zápasech všechny možné konce a mají na svém kontě 4 body a jsou jedenáctí. Heracles ještě neprohrál a s pěti body je osmý.

SC Heerenveen - NEC Nijmegen 2:1

Branky Danijela Pranjice a Tarika Elyounoussiho zajistily domácímu celku přesvědčivou výhru v dohrávce třetího kola proti Nijmegenu. Mimo jiné také znamenaly posun do čela Eredevisie.

Preview: SC Heerenveen - NEC Nijmegen

Obránce Heerenveenu Calvin Jong-A-Pin varoval hráče Nijmegenu, že jeho tým se na domácí půdě poráží jen velmi těžko. Oba celky vstupují do zápasu se zvýšeným sebevědomím, neboť oba úspěšně zvládly první duel úvodního kola poháru UEFA. Nijmegen si na svém stadionu poradil s rumunským Dinamem Bukurešť 1:0, Heerenveen si přivezl velice dobrou remízu 1:1 ze hřiště portugalského Setúbalu.

FC Twente - NEC Nijmegen 1:1

Twente Enschede nedokázalo ani ve druhém zápase letošní Eredivisie udržet vedení a v závěru znovu inkasovalo. Tentokrát se o body muselo dělit s Nijmegenem. Za domácí se po půl hodině hry trefil Eljero Elia, jenomže zisk tří bodů pro McClarenův výběr překazil Joel Tshimabma.

Preview: FC Twente - NEC Nijmegen

FC Twente se ve druhém kole nizozemské Eredivisie střetne s NEC Nijmegen. Domácí v prvním kole pouze remizovali s Rodou Kerkrade, zatímco Nijmegen si poradil s De Graafshapem.

Nijmegen zlomil odpor Graafschapu až v závěru

Nijmegen nakonec na svém hřišti splnil roli favorita, když díky dvěma brankám v poslední čtvrthodině přemohl dlouho vzdorující, nicméně bezzubý, De Graafschap.

Preview: NEC Nijmegen - BV De Graafschap

Svůj první zápas v nové sezoně sehraje NEC Nijmegen, loni osmý, na domácí půdě s celkem De Graafschap. Na stadionu de Goffert budou chtít oba týmy zahájit svou pouť novou sezonou co nejlépe. Zejména hosté k tomu mají velkou motivaci, protože v nejvyšší soutěži zůstali jen díky vyhranému závěrečnému utkání play-off.