MOL Fehérvár FC Maďarsko - MOL Fehérvár FC - Zprávy

Další články

Chelsea v sestavě s náhradníky poprvé ztratila

Hráči londýnské Chelsea v posledním kole základní skupině Evropské ligy poprvé ztratili, a to na půdě MOL Vidi. Stejně jako Chelsea ale tato ztráta nic neznamená ani pro Maďary, neboť kvůli vítězství Borisova by jim nepomohl k postupu žádný výsledek.

Chelsea jede do Maďarska šetřit síly, domácí se pokusí o zázrak

Chelsea si vítězství ve skupině L zajistila s velkým předstihem, v Maďarsku proto nemá o co bojovat. V souboji s místním MOL Vidi však i přesto bude jednoznačným favoritem.

BATE Borisov - MOL Vidi FC 2:0

BATE zvítězil podruhé v rámci základních skupin Evropské ligy, navázal na zářijový tříbodový výsledek ze Székesfehérváru a MOL Vidi zase skolil o dvě branky. Pokud běloruský celek získá v posledním kole stejný počet bodů jako jeho aktuální soupeř, udrží se na druhé příčce. Bude mít totiž výhodu lepších vzájemných zápasů.

Preview: BATE Borisov - MOL Vidi FC

S tím, že si Chelsea zajistí postup ze skupiny L, se dopředu tak nějak počítalo. Velmi zajímavě se však v tomto kontextu jeví bitva o druhou postupovou pozici, kterou aktuálně drží MOL Vidi s tříbodovým náskokem před PAOK Soluní a BATE Borisovem. Právě se druhým jmenovaným se maďarský celek střetne v rámci pátého kola základní fáze Evropské ligy.

MOL Vidi FC - PAOK Soluň 1:0

Vidi získalo v Evropské lize velmi důležité vítězství, které ho katapultovalo na druhé místo tabulky. A protože Chelsea uspěla naplno na půdě Borisovu v souběžně hraném klání, disponuje v tabulce tříbodovým náskokem jak na běloruský celek, tak na PAOK. Ten se v Maďarsku nezmohl na vstřelený gól a padl nejtěsnějším možným způsobem.

Preview: MOL Vidi FC - PAOK Soluň

Šance maďarského Videotonu na postup byly po dvou kolech pod bodem mrazu, nicméně MOL naposledy šokoval v Soluni favorizovaný PAOK a vrátil se zpět do hry. Nyní se pokusí na předchozí nečekané tři body navázat a v domácím prostředí by rád řeckého rivala zdolal i podruhé. Jednoduchá úloha ho však v žádném případě nečeká, také pro hosty se jedná o důležitý zápas a rozhodně k tomuto utkání přistoupí zodpovědněji než před čtrnácti dny.

PAOK Soluň - MOL Vidi FC 0:2

Jeden z nejpřekvapivějších výsledků 3. kola základních skupin Evropské ligy se zrodil v Soluni, kde maďarský mistr z Videotonu naprosto zaskočil řecký PAOK a z jeho půdy si odvezl nesmírně cennou výhru 2:0. Výrazně tak oživil své naděje na postup mezi dvaatřicítku nejlepších v EL. Naopak domácí výběr nedokázal navázat na poslední vysokou výhru v Bělorusku s místním Borisovem (4:1) a v probíhajícím ročníku teprve podruhé prohrál.

Preview: PAOK Soluň - MOL Vidi FC

Řecký PAOK byl společně s anglickou Chelsea považován za jednoho z největších favoritů na postup ze skupiny L a zatím je úspěšný napůl, o jeho ambicích hodně napoví dvojzápas s maďarským celkem Videoton. Hosté prozatím nezískali ani bod, a jestliže ještě chtějí zabojovat o jarní fázi EL, tak musí pravidelně bodovat. Domácí jsou druzí se třemi body o skóre před běloruským BATE, na jehož půdě zvítězili před třemi týdny vysoko 4:1.

Chelsea byla na góly znovu skoupá, rozhodl Morata

Ani napodruhé Chelsea v Evropské lize nepřipustila žádné překvapení a stejně jako v předešlém zápase na půdě PAOKu Soluň si i tentokráte v zápase s maďarským Vidi odnáší všechny body za hubenou výhru 1:0. Domácí tým byl podle očekávání aktivnější s vyšším počtem šancí, ovšem na průlom skóre si nakonec musel počkat až do 71. minuty, kdy se o jediný gól večera postaral Álvaro Morata.

Preview: Chelsea FC - MOL Vidi FC

Chelsea vstupuje do druhého kola základních skupin Evropské ligy - a jak jinak - v roli favorita. Do Londýna přijede MOL Vidi a pro většinu hráčů maďarského týmu to bude především obrovský zážitek. S úspěchem v podobě bodového zisku se nepočítá, ale jelikož Blues nastoupí pravděpodobně zcela bez opor, můžeme se dočkat lecčehos.

MOL Vidi FC - BATE Borisov 0:2

Důležitý souboj BATE Borisova s Videotonem skončil výhrou zkušenějších Bělorusů, kteří si z půdy soupeře odváží tři body. Výsledek 2:0 obstarali Tuominen s Filipenkem a domácím zůstaly prázdné dlaně. Je tak docela dobře možné, že až si řada českých fanoušků Chelsea udělá zájezd do Maďarska na 6. kolo, MOL Vidi už nebude mít o co hrát.

Preview: MOL Vidi FC - BATE Borisov

Skupina L, to je pro většinu fanoušků "Chelsea a zbytek". Pro ostatní týmy, mezi které patří i BATE Borisov a maďarský MOL Vidi je však účast v základní skupině Evropské ligy úspěchem. A právě vzájemný souboj těchto týmů může být rozhodujícím v boji o postup do vyřazovací fáze.

Huszti se po 12 letech v zahraničí uchýlil zpět do Maďarska

Maďarská liga po 12 a půl letech vítá jednoho ze svých ztracených synů a také jeden ze svých nejkvalitnějších exportů v tomto tisíciletí. Křídelník Szabolcs Huszti si ve 34 letech řekl, že už má zahraničních angažmá dost, a po zkušenostech v Německu, Rusku a Číně se upsal Videotonu...

Sparta má silnou konkurenci, střelce Nikoliče chtějí i v Anglii

Maďarský fotbalista Nemanja Nikolič, o kterého se podle deníku Sport zajímá pražská Sparta, má nápadníky z předních evropských lig. Agent útočníka Videotonu Székesfehérvár Vladan Filipovič uvedl, že obdržel nabídky z Anglie, Francie či Itálie. Zájem Sparty nepotvrdil.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele