Dundalk FC Irsko - Dundalk FC - Zprávy

Preview: Dundalk FC - AZ Alkmaar

Ve skupině D hned tři celky mohutně bojují o postup do jarní fáze Evropské ligy a nyní na sebe v přímém souboji narazí fotbalisté irského Dundalku s nizozemským Alkmaarem. Favoritem na postup bude hostující výběr, ovšem irský nováček zatím předvádí vskutku výborné výkony a již několikrát ukázal, že je hodně nebezpečný. Dundalk je prozatím třetí se čtyřmi body o skóre za izraelským Maccabi Tel Aviv, AZ je poslední čtvrté se dvěma body.

Zenit Petrohrad - Dundalk FC 2:1

Stadion Petrovskij velebí brazilského hrdinu Giuliana. Posila, která do Petrohradu zamířila teprve v létě, se dnes večer osvědčila díky dvěma gólům. Ty mají pro Zenit dnes cenu zlata, protože Dundalk ještě krátce před koncem utkání sahal alespoň po bodu.

Preview: Zenit Petrohrad - Dundalk FC

Zjevení na letošní scéně Evropské ligy v podobě irského Dundalku pokračuje svou pouť papírově nejtěžším zápasem skupiny, a to na půdě Zenitu Petrohrad. Ruský celek před dvěma týdny potvrdil roli favorita a zvítězil v Dublinu 2:1, byť se vedení ujali domácí.

Dundalk sahal po dalším překvapení, ale nakonec Zenitu podlehl 2:1

Nechybělo mnoho a překvapení z Dundalku by si v Evropské lize vyšláplo i na třetího favorizovaného soka za sebou. Irský celek se totiž proti Zenitu Petrohrad ujal v druhé půli překvapivého vedení, avšak ruský velkoklub se vzápětí přece jen zmátořil a dvěma slepenými góly nakonec zvrátil vývoj zápasu na svou stranu.

Dundalk chce i do třetice zbořit papírové předpoklady

S lehkou nadsázkou lze říci, že každé vystoupení Dundalku v Evropské lize je jedním z nejvýznačnějších počinů irského klubu na pohárovém poli, ovšem v případě příjezdu Zenitu Petrohrad to platí dvojnásob.

Dundalk FC - Maccabi Tel-Aviv 1:0

Senzace jménem Dundalk pokračuje i v dalším průběhu letošního ročníku evropských poháru, nyní dokázal přehrát izraelské Maccabi Tel Aviv 1:0 brankou dvacet minut před koncem a v tabulce se posunul na druhé místo se čtyřmi body o dva body za vedoucí Zenit. Naopak hosté po minulé smolné porážce právě s ruským celkem mají na kontě nulový bodový zisk a jsou poslední čtvrtí, postup do jarní fáze se jim výrazně zkomplikoval.

Preview: Dundalk FC - Maccabi Tel-Aviv

Jedním z nejpřekvapivějších účastníků základních skupin Evropské ligy je bezesporu irský Dundalk, který se hned v svém prvním utkání postaral o velké překvapení. Dokázal totiž uhrát bod na půdě nizozemského Alkmaaru i přesto, že byl v celém průběhu jasně horším týmem. Remízovou trefu navíc vsítil až v předposlední minutě. Nyní se pokusí získat další body proti izraelskému Maccabi Tel Aviv a určitě není bez šance.

AZ Alkmaar - Dundalk FC 1:1

Hráči Alkmaaru nezvládli úlohu jasného favorita proti Dundalku a se svým protivníkem se rozešli smírně po výsledku 1:1. Po bezbrankovém prvním poločase jim druhé dějství hrálo do karet, po hodině hry se dostali do vedení a soupeř hrál zhruba dvacet minut v oslabení. Ovšem houževnatí hosté v samém závěru dokázali srovnat, když skóroval střídající Ciarán Kilduff, který do té doby pobyl na hřišti jen pět minut. Pro AZ je pouhý bod velká ztráta.

Preview: AZ Alkmaar - Dundalk FC

Malé irské městečko z hrabství Louth s necelými čtyřiceti tisíci obyvateli zažije ve čtvrtek velkou slávu. Jako historicky druhý zástupce své země si totiž Dundalk zahraje v hlavní fázi Evropské ligy. Na úvod zajede na půdu Alkmaaru, kde nebude mít vůbec co ztratit, ostatně jako ve zbylých pěti zápasech. Nezapomínejme však, že hosté už nejednoho slovutnějšího soupeře letos potrápili.