Třaskavá bitva ze spodku tabulky na obzoru. Příbram vyzve Zlín

Oči většiny fotbalové veřejnosti se budou až v neděli upínat do plzeňských Štruncových sadů, den předtím je zase mnoho příznivců i škarohlídů natěšeno na další "epesní" představení Sparty. Byla by však škoda ochudit se o pikantní chod sobotního odpoledne. V něm se někde mezi Plzní a Prahou odehraje bitva ze spodních pater tabulky mezi domácí Příbramí a Zlínem.
25.10.2019 | Previews | 1 komentář

Džafič i po prohře s Boleslaví viděl na hře Zlína pozitiva

Ani výměna trenéra nepřinesla zlínským fotbalistům ligové body. Fastav prohrál čtvrté utkání doma po sobě a po porážce 0:2 s Mladou Boleslaví byli jeho hráči hodně smutní. Patřil mezi ně i bosenský ofenzivní záložník Adnan Džafič.
19.10.2019 | Aktuality | žádný komentář

Boleslav si ze Zlína veze tři body

Mladoboleslavský celek nadále úspěšně pronásleduje vedoucí dvojici Slavia&Plzeň. Zápas ve Zlíně rozhodli Komličenko s Buchou, Boleslav vyhrála na jihu Moravy 2:0.
19.10.2019 | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Zaskočí Zlín s novým koučem Mladou Boleslav?

Jak bude mést nové koště? Ve Zlíně věří, že kvalitně. Nový kouč Ševců Jan Kameník má mužstvu dodat nový impuls a vyvést jej ze dna tabulky. Nabuzení Moravané v sobotu přivítají silnou Mladou Boleslav, které se však venku moc nevede. Pro Zlín tak dost možná ideální šance chytit šanci na výsledkový vzestup za pačesy.
18.10.2019 | Previews | 6 komentářů

Ve Zlíně skončil kouč Csaplár, mužstvo převzal Kameník

Ve Zlíně skončil trenér Josef Csaplár. Vedení klubu se s šestapadesátiletým zkušeným koučem předčasně rozloučilo kvůli špatným výsledkům týmu, který je v první lize po 12 kolech až na předposledním patnáctém místě tabulky. Mužstvo zatím podle klubového webu převzal dosavadní asistent Jan Kameník.
07.10.2019 | Aktuality | 204 komentářů

Další uragán Baníku v první půli, čtyřmi góly sestřelil Zlín

Do hodně nelichotivé situace dostala řada špatných výsledků Zlín, který dojem vůbec nenapravil ani v Ostravě. Tam schytal už v první půli rány od Diopa, Jiráska, Reitera a Filla a soupeři jednoznačně podlehl.
05.10.2019 | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Na jaře se Zlín na Baníku chytil. Povede se to ševcům i nyní?

Ostravský Baník v sobotu hostí Fastav Zlín a hráči i fanoušci domácích věří, že Slezané navážou na snadnou výhru nad Příbramí a vybojují další cenné body. O ty ale budou jistě bojovat také hostující Ševci, kteří zisk do tabulky potřebují jako sůl, neboť se po sérii neúspěchů propadli jen těsně nad barážové příčky.
04.10.2019 | Previews | 4 komentáře

Analýza: Jak se od minulé sezony proměnily české kluby a kdo nejvíc omladil?

Zhruba před týdnem, 22. září, se uzavřelo i to poslední přestupové období pro amatérské fotbalisty, takže máme vesměs definitivní jistotu o tom, v jaké podobě ten či onen prvoligový klub dohraje podzimní část sezony. Nastal tedy ideální čas si zrekapitulovat, nakolik jednotlivé celky provětraly kabinu, a zdali omládly či nikoliv...
01.10.2019 | Názory a komentáře | 266 komentářů

Rada: Vítězství venku už jsme potřebovali

Jablonečtí zvítězili v 11. kole první ligy ve Zlíně 1:0. Zápas rozhodl v 26. minutě tečovanou střelou Jan Matoušek. Severočeši vyhráli v nejvyšší soutěži venku poprvé od února a po 12 zápasech a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. Zlín naopak prohrál počtvrté z posledních pěti kol, prohloubil svoji krizi a na třinácté příčce má jen dvoubodový náskok na poslední pozici.
29.09.2019 | Aktuality | 2 komentáře

Jablonec šťastné vyhrál ve Zlíně, jediným gólem rozhodl Matoušek

Velmi nešťastný zápas odehrál Zlín proti Jablonci. Domácí si vypracovali velké množství šanci, přesto se ani jednou neprosadili. Zato hosté vytěžili z minima maximum a díky brance Matouška se radují ze tří bodů. Severočeši se tak posunuli na třetí místo, Zlín zůstává z deseti body ve spodních patrech tabulky.
28.09.2019 | Komentáře a souhrny | 5 komentářů
08.08. Zlín - Prostějov 1:2
Přípravné utkání:
Fastav Zlín - Prostějov 1:2 (1:0)
Branky:
14. Martínez - 51. Píchal z pen., 61. Spáčil.
Sestava Zlína: Dostál - Matejov, Simerský, Buchta, Cedidla - Čanturišvili, Conde, Hlinka, Janetzký - Martínez - Poznar.
Střídali: Rakovan - Kolář, Slaměna, Chwaszcz, Nečas, Slovák. Trenér: Páník. (ČTK)
05.08. Slovan Bratislava - Zlín 1:1
Přípravné utkání na Slovensku:
Slovan Bratislava - Fastav Zlín 1:1 (0:1)
Branky:
84. Henty - 14. Cedidla.
Sestava Zlína:
I. poločas:
Rakovan - Kolář, Buchta, Tkadlec, Slovák - Jiráček, Conde - Cedidla, Nečas, Slaměna - Chwaszcz.
II. poločas: Dostál - Matejov, Simerský, Ngimbi, Čanturišvili - Vakho, Janetzký, Hlinka, Hrdlička - Poznar, Martínez. Trenér: Páník. (ČTK)
01.08. Trenčín - Zlín 2:5
Přípravné utkání v v Mníchově Lehotě (Slovensko):
Trenčín - Fastav Zlín 2:5 (1:0)
Branky:
9. a 49. Ikoba - 58. a 73. Jawo, 57. Conde, 61. Chwaszcz, 75. Nečas.
I. poločas:
Dostál - Matejov, Simerský, Ngimbi, Cedidla - Čanturišvili, Martínez, Hlinka, Slaměna - Hrdlička, Poznar.
II. poločas: Rakovan - Fantiš, Tkadlec, Buchta, Kolář - Conde, Jawo, Jiráček - Chwaszcz, Nečas, Slovák. Trenér: Páník. (ČTK)
29.06. Bohemians uplatnili opci na Hronka
Bohemians 1905 uplatnil opci na záložníka Petra Hronka a koupil ho ze Zlína. Šestadvacetiletý hráč v pražském Ďolíčku hostoval od loňského léta, nyní s "Klokany" podle jejich webu podepsal smlouvu do konce června 2023. Hronek v této sezoně zasáhl do 22 prvoligových zápasů, v kterých vstřelil pět gólů a zaznamenal jednu asistenci. Pražanům pomohl k postupu do finále nadstavbové skupiny o Evropu proti Mladé Boleslavi. (ČTK)
28.06. Nikdo z hráčů nic zadarmo nedostane, řekl Páník
Zlín nenavázal na předchozí dvě výhry a ve třetím kole nadstavby prohrál v Teplicích 1:4. "Vstup se nám podařil, ale domácí se dostali rychle zpět do hry. Poločas byl ještě dobrý, horší ale přístup hráčů k druhému poločasu. Jsem nazloben na hráče, takový způsobem dohrávat zápasy je nedůstojné - kdyby to bylo 4:3, pak to je přijatelné, protože domácí byli opravdu lepší. Ale takový výsledek je špatný, i když už jsme zachráněni, takto se nemůžeme prezentovat. Budu se hodně rozmýšlet, kdo bude hrát zbývající dva zápasy - nikdo z hráčů nic zadarmo nedostane," řekl po utkání kouč Bohumil Páník. (ČTK)
06.06. Páník: Hraje se na body a my jsme udělali tři
Hodně důležité utkání dnes zvládl Zlín. Doma hostil Příbram a udělal velký krok na cestě za záchranou, když vyhrál 1:0. "Sami jste dnes viděli, co tak důležité utkání dělá s některými hráči, když jsou pod tlakem. Dělali jsme moc chyb, byla tam řada hraničních věcí, které jsme nevyřešili, ale zase řada hráčů zahrála dobře. Čekali jsme, že soupeř bude hrát vysoké balóny, to jsme ale pohlídali. Hraje se na body a my jsme udělali tři, což je před těžkým závěrem základní části výborné," hodnotil duel trenér Bohumil Páník. (ČTK)
28.05. Zemřel bývalý obránce Švach
V pouhých sedmačtyřiceti letech zemřel bývalý obránce Zlína, Opavy či Dukly Praha Jaroslav Švach. V kariéře si čtyřikrát zahrál za reprezentaci do 21 let. Zahraniční angažmá si vyzkoušel v kazašském Žetisu Astana. Podle všeho podlehl cévní mozkové příhodě. Po konci hráčské kariéry se nejprve věnoval trénování a poté se vrhl na dráhu agenta. Zastupoval například záložníka Patrika Hellebranda, který počátkem roku přestoupil ze Slovácka do mistrovské Slavie.
26.05. Páník: V naší situaci by byl bod zlatý
Velkou šanci promarnil Zlín. V Jablonci prohrával a prakticky celý druhý poločas měl k dispozici početní převahu, z té ovšem nic nevytěžil a nakonec padl 0:1. "V prvním poločase měla naše hra dobré parametry. Byla tam řada velmi dobrých situací, ale nedokázali jsme se dostat více do koncovky. Po vyloučení jsme nedokázali už hrát do plného bloku, to dokáže jen Barcelona. Někdy jsme míče zbytečně nakopávali, místo abychom více využívali naše konstruktivní hráče. Takže i kvůli tomu, že jsme hráli v početní převaze, jsme měli uhrát alespoň bod. V naší situaci by byl zlatý. Teď se už musíme soustředit na další zápas, v naší situaci se musíme rvát o každý v každém utkání," řekl k zápasu trenér Fastavu Bohumil Páník. (ČTK)
20.05. Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 0:5
Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 0:5 (0:1).