AS Trenčín   -   FC Zlaté Moravce

3 : 0 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.92 - 3.68 - 3.71

Trenčín dokonale zaskočil ViOn a vyhral o tri góly

AS Trenčín si v siedmom kole nadstavbovej časti Fortunaligy nečakane ľahko poradil s ViOn-om Zlaté Moravce, ktorý zdolal rozdielom triedy 3:0 (1:0).

Trenčania boli na začiatku aktívni. V tretej minúte zahrávali priamy kop. Zo vzdialenosti asi 23 metrov technicky vystrelil kapitán El Mahdioui; lopta preletela tesne vedľa pravej tyče Chovanovej brány. V 14. minúte domáci opäť podnikli protiútok. V prečíslení zakončoval v šestnástke Gaži, bol však v záklone a nepochodil. O dve minúty ušiel obrane Kadák. Loptu vo finálnej fáze iba dočahoval špičkou kopačky a tá skončila mimo brány. Následne sa osmelili hostia, avšak bez vážnejšej príležitosti. V 28. minúte kopol rohový kop Kadák do húštiny tiel a lopta prepadla za Chovanov chrbát - 1:0. Takmer vzápätí mohol vedenie Trenčanov zvýšiť Kadák. Uvoľnil sa, ale gólman hostí v súboji uspel. Desať minút pred prestávkou spadol po súboji Sloboda, no píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá.

V 49. minúte centroval Ghali. Lopta sa odrazila od žrde a skončila v bráne - 2:0. Trenčania boli naďalej aktívni, často sa však utápali v kľučkách. V 64. minúte mohli skórovať Zlaté Moravce. Po rohovom kope zostal na päťke voľný Balaj, a Kukučka pri jeho hlavičke reflexívne zachránil. V záverečnej tretine sa hral otvorený zápas, absentovalo len presnejšie zakončenie. V 84. minúte Yem nešťastne usmernil loptu na Vujica, ktorý sa mohol Kukučku opýtať, kam to chce. Domáci gólman vytiahol veľmi dobrý zákrok a gólu zabránil. Na opačnej strane Ghali využil brejkovú situáciu a povedľa Chovana pridal na 3:0. Trenčín zdolal Zlaté Moravce a vylepšil svoju veľmi negatívnu nadstavbovú bilanciu.
Autor: Dušan Guman / sport.sk