MŠK Žilina   -   Slovan Bratislava

0 : 3 (0:2)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.52 - 3.66 - 1.99

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 0:3

Slovenská Fortuna liga má nového majstra. Po roku strieda Spartak Trnava na tróne jeho úhlavný rival, Slovan Bratislava! Rozhodol o tom celkom jednoznačne na pôde Žiliny, ktorá sa nezmohla ani na kontaktný gól a podľahla šampiónovi hladko 0:3.

Už dávno bolo jasné, že Slovan získa titul, otázkou len bolo, kedy sa tak stane. Napokon to belasí stihli hneď, ako to bolo matematicky možné, teda v strede apríla na pôde šošonov. Zároveň opanujú aj tabuľku strelcov vďaka Andražovi Šporarovi, všetky oči sa tak budú upierať už na letné ťaženie v Lige majstrov, kde dominanciu z domácej ligy potrebuje potom majster potvrdiť. Ale do týchto termínov je ešte ďaleko, poďme pekne poporiadku. V šlágri pod Dubňom sa hralo najprv opatrne, prvú šancu mieril tesne vedľa hosťujúci Dražič. Neskôr o pár minút chybovala obrana domácich a po centri Šporara sa presadil Moha pohodlne na 0:1. Z radov žltozelených odpovedal Diaz, ale jeho šanca sa medzi tri žrde nedostala. Podobne pochodil pár minút pred koncom polčasu aj Kaša, mieril tesne mimo. MOha sa potom ale pekne na druhej strane dostal do šance a upravil skóre už na 0:2.

V tej chvíli bolo jasné, že na odvrátenie titulu bude musieť Žilina predviesť excelentný výkon po prestávke. Aj preto sa snažila niečo s taktikou a rozostavením ešte urobiť, no nebolo to až tak účinné, ako by si želali. Balaj sa rýchlo dostal do šance, no mieril len do bočnej siete. O päť minúť na to v brejku nedal Šporar, Holec zachránil v hodine dvanástej. Ale vymaľované bolo aj tak a to po hodine hry. V 62. minúte totiž Anang neodvrátil center poriadne a Ljubičič poslal loptu bez problémov do siete - 0:3. Titul už bol pre belasých na ceste, šošoni sa snažili aspon skorigovať výsledok. No neuspel strelou Škvarka a ani Tomič. Greif ostal nepriestrelný a aj preto sa hostia môžu tešiť z titulu. V lige pritom stále neprehrali.
Autor: Ľubomír Hudačko