14.08.2022 18:00 CET
0 : 4
(0:1)

Spartak po návrate z Poľska uštedril príučku Michalovciam

MFK Zemplín Michalovce si v nedeľu vybral slabší deň. V piatom kole Fortunaligy prehral na Zemplíne so Spartakom Trnava vysoko 0:4 (0:1).

Trnavčania na východ Slovenska pricestovali priamo z Poľska, kde odohrali druhý duel tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy. V ňom nestačili na celok Raków Čenstochová. Prvý gól duelu padol ešte v prvej minúte. Štefánik zachytil loptu na čiare a prihral ju pred bránku. Zakončoval Paur a Kožuchar ostal bezmocný - 0:1.

Veľmi skoro však mohlo byť vyrovnané. V tretej minúte razantnou strelou pohrozil Perez - Vico, a minul pravú žrď. V siedmej minúte Kotula bránil vo vlastnom pokutovom území Bamideleho a z ľavej strany vystrelil Daniel. Lopty sa zmocnil Kožuchar a nebezpečenstvo bolo na chvíľu zažehnané. V 25. minúte Paur dorážal pokus Daniela. Michalovský gólman Kožuchar ležiac na zemi nastavil strele ruky a bol priam zázračne úspešný. Už malo byť 0:2.

V 41. minúte Savvidisovu hlavičku zastavila spojnica. Danielovu pohotovú dorážku vyrazil Kožuchar a ešte stihol zneškodniť tvrdú strelu Štetinu. Trnava schádzala do kabín na polčasovú prestávku za jednogólového vedenia.

V 54. minúte zakončil Da Silva a Takáč bol nútený vytlačiť loptu na rohový kop. O minútu nato predviedol volej Perez - Vico. Bamidele vytesnil pokus na druhý roh v krátkom slede. V 63. minúte sa chyby dopustil Jeřábek. Kožuchar sa nechal vytiahnuť z brány a už sa iba pozeral na rozvlnenie siete v podaní Štefánika, ktorý ho obišiel - 0:2. V 73. minúte z rohu dobre odcentroval Azevedo. Bamidele Yusuf nastavil čelo a Kožucharovi nedal šancu - 0:3.

V 79. minúte sa Bamidele vyhol ofsajdovému postaveniu a mohol pokračovať na bránku. Vľavo sa uvoľnil Ristovski a jeho podstrel brankára Kožuchara priniesol štvrtý gól Spartaka. V 84. minúte Shimamura vyprášil rukavice Takáča. V poslednej minúte riadneho hracieho času sa zatriasla michalovská brána. Do žrde sa trafil Ristovski. MFK Zemplín Michalovce podľahol na východe republiky veľmi kruto trnavskému Spartaku pomerom 0:4.

Autor: Dušan Guman / sport.sk