20.08.2022 18:00 CET
3 : 1
(1:0)

V Michalovciach musel striedať rozhodca, Zemplín zdolal skalického nováčika

Zemplín Michalovce predčil v šiestom kole Fortunaligy nováčika zo Skalice, ktorého porazil na východe republiky 3:1 (1:0).

V desiatej minúte sa da Silva otočil okolo Rudzana a zo 14-tich metrov strelou k pravej žrdi otvoril skóre - 1:0. V 15. minúte išiel sám na Junasa Jánošík. Blažek napravil chybu a sklzom jeho pokus zablokoval. V 20. minúte Haša z deviatich metrov trafil padajúceho obrancu. V 26. minúte Yao z jedenástich metrov vyprášil rukavice Kožuchara. V 35. minúte sa zrazili rozhodca Očenáš a Žofčák. Vzápätí do Očenáša trafil i Nagy. Očenáša musel nahradiť arbiter Kristián Micheľ. V 44. minúte hlavička Ranka spadla na vlastné brvno. V prvej minúte nadstaveného času Junas takmer daroval gól Jánošíkovi. Skalický brankár si nevypočítala odskok lopty a len tak-tak zachránil pár metrov pred bránkovou čiarou. V štvrtej minúte extra času po zákroku na Begalu riskoval druhú žltú kartu Hollý.

V 50. minúte hlavný rozhodca po skopnutí Žofčáka ukázal na biely bod a Zemplín zahrával pokutový kop. Igor Žofčák penaltu vybojoval a sám ju aj premenil. Matador slovenských trávnikov poslal Junasa do pravej strany, aby zakončil k ľavej žrdi - 2:0. V 78. minúte nechýbalo veľa a hosťujúci nováčik mohol zaznamenať kontaktný gól. Strela Šebestu bola tečovaná Jeřábkom a kopal sa roh. Štandardka však Skalici nevyšla. Brian Peňa našiel cez pol ihriska Adlera da Silvu, ktorý získal malý priestor pred Yaom a delovkou z 20-tich metrov nedal Junasovi šancu - 3:0. V 86. minúte striedajúci Andrej Fábry veľmi pekným priamym kopom z približne 24 metrov pravačkou znížil na 1:3 z pohľadu Záhorákov. V 88. minúte chýbali Hašovi na zadnej žrdi dva kroky, aby skóroval. MFK Zemplín Michalovce zdolal Skalicu 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk