01.04.2023 15:00 CET
2 : 2
(0:0)

Ružomberok bez trénera Struhára prišiel o tri body v nadstavenom čase

MFK Zemplín Michalovce vydrel v treťom kole nadstavbovej časti Fortunaligy s mužstvom MFK Ružomberok bod po remíze 2:2, keď všetky štyri góly padli až v druhom polčase.

Ružomberok sa musel zaobísť bez trénera Petra Struhára, ktorý za telefonát hráčovi Múdremu hosťujúcemu vo ViOn-e pred zápasom dostal jednozápasovú stopku. Vo štvrtej minúte tvrdo vystrelil na bránu Marcin. Gólman Frühwald síce ukazoval, že sa lopty nedotkol, ale arbitri nariadili rohový kop pre domáci Zemplín. V šiestej minúte Liptáci vyrobili v obrane veľkú chybu. Žofčák dobre sledoval loptu a prestrčil ju do úzkeho priestoru Kanuovi. Namiesto posledne menovaného vystrelil Adekunle, no iba tesne nad. V 15. minúte sa Madleňák rozhodoval, či páliť alebo odcentrovať. Zvíťazila prvá možnosť. Száraz musel zasahovať jednou rukou, pretože rana sa odrazila od chrbta Marjanovića. V 25. minúte veľmi dobre zakončil Bobček, no zahviezdil brankár Száraz. Strelecký pokus vytesnil rukavicami nad bránku a Liptáci zahrávali rohový kop. Boďova hlavička mierila na prvú tyč, avšak Száraz bol na mieste.

V 57. minúte blízko Frühwalda zakončil vysoko nad Magda. Gól by ale aj tak neplatil, pretože tu bolo postavenie mimo hry. V 60. minúte Frühwald vykopol k postrannej čiare, no jeho spoluhráča prehlavičkoval Magda. Ako posledný bol pri lopte Jánošík a stihol ju poslať do bránky - 1:0. V 65. minúte čerstvý hráč na ihrisku Šefčík doklepol Madleňákovu loptu do Szárazovej brány - 1:1. Už v 69. minúte hostia dokonali obrat. Šefčík nachytal na hruškách Száraza, keď mu loptu zatočil z priameho kopu k ľavej žrdi - 1:2. V tretej nadstavenej minúte zápasu Slebodník centroval na druhú žrď. Lopta preskočila Krivokapića a do bránky to napálil Jánošík. Zemplín Michalovce remizoval s Ružomberkom 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk