15.07.2022 20:30 CET
2 : 0
(0:0)

Zemplín si poradil s nováčikom z Bystrice dvomi jedenástkami

Prvý zápas novej sezóny Fortunaligy dopadol podľa papierových predpokladov, keď domáci MFK Zemplín Michalovce zdolal nováčika súťaže MFK Dukla Banská Bystrica 2:0. Oba presné zásahy padli až v druhom polčase.

Zápas medzi Michalovcami a nováčikom z Banskej Bystrice bol vôbec prvým duelom novej sezóny Fortunaligy. Hlavným rozhodcom v piatkovej predohrávke bol arbiter Smolák, ktorý nemusel udeliť ani jednu kartu. Zápas si na štadióne na východe republiky pozrelo takmer 1200 fanúšikov. Za hostí v útoku nastúpil Depetris. V prvom polčase sa viackrát ako ich súper dostali do zakončenia domáci futbalisti. Skóre sa však v prvom dejstve nezmenilo ani raz. Do kabín na polčasovú prestávku teda oba tímy schádzali za nerozhodného a zároveň bezgólového stavu.

Po zmene strán to už bolo iné. V 53. minúte Banskobystričan Timotej Záhumenský fauloval vo vlastnom pokutovom území Lukáša Jánošíka. Hlavnému rozhodcovi neostávalo iné, ako ukázať na biely bod. Loptu si naňho postavil domáci útočník a odchovanec Prešova Matúš Marcin a z penalty rozvlnil sieť. Zemplín sa ujal vedenia 1:0. Do dvojgólového náskoku išli domáci až v 88. minúte, keď im opäť pomohol hráč nového mužstva vo Fortunalige. Obranca Dukly Lukáš Kupčík zasiahol loptu rukou a kopal sa ďalší pokutový kop. Matador slovenských trávnikov Igor Žofčák, ktorý sa na ihrisko dostal v 67. minúte namiesto Jánošíka, sa nepomýlil a urobil za prvým zápasom novej sezóny Fortunaligy gólovú bodku. MFK Zemplín Michalovce zdolal MFK Banská Bystrica 2:0 a vybojoval prvé tri body v novej sezóne.

Autor: Dušan Guman / sport.sk