18.02.2023 15:00 CET
0 : 2
(0:1)

Zemplín nepremenil šance a pomohol DAC-u dotiahnuť sa na Slovan

V 20.kole Fortunaligy podľahol na východe republiky MFK Zemplín Michalovce mužstvu FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1).

V 20. minúte Száraz chytil šancu Blackmanovi; dunajskostredský útočník sa chytil za hlavu. V 23. minúte sa Niarchos vyhol postaveniu mimo hry. Posadil si loptu na ľavačku, ale Száraz jeho strelecký pokus dokázal eliminovať. V 27. minúte Pinto nasmeroval oblúčik do stredu pokutového územia a Brunetti natiahol nohu s úmyslom prekonať Száraza. Gólman Zemplína opäť zabodoval. V 29. minúte Gavrić zobral na seba zodpovednosť po robote Kalmára a michalovský brankár znovu chytil.

V 31. minúte si Blackman spracoval vysokú loptu a prihral Kalmárovi. Maďarský legionár sa presadil napriek tomu, že pri ňom boli Michalovčania. Száraz to dostal k tyči - 0:1. V 42. minúte Száraza popálila strela Blackmana, ktorý sa prebojoval cez Cekliča. V poslednej minúte prvého polčasu si Marcin zbehol pred Petráša. Center však nedostal, pretože dobrú obrannú prácu vykonal Kružliak.

V 54. minúte strieľal Andzouana. Marjanovič zasiahol namiesto Száraza. V 59. minúte si DAC pýtal jedenástku. Száraz vybehol oproti Niarchosovi, ktorému sa nepodarilo pádom zmiasť arbitrov. Okrem toho bol mávaný ofsajd. V 63. minúte Marcin minul ľavý horný roh Petrášovej brány. Veľká škoda pre Michalovce. V 64. minúte domáci tím poriadne zaváhal, keď Kanu zahodil únik. Petráš loptu vyrazil pred Slebodníka, pre ktorého bola bránka DAC-u primalá a netrafil ju.

V 66. minúte DAC pritlačil. Na Szárazovi si postupne vylámali zuby Andzouana, Kalmár a Gavrić. V 77. minúte Michalovce chybovali v šestnástke a Niarchos trafil Száraza. V nadstavenom čase po brejku upravil na 2:0 pre hostí Nebyla. Slebodník urobil chybu, keď podbehol vlastného brankára a pomohol strelcovi hostí pred opustenou bránou. Michalovce prehrali s Dunajskou Stredou 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk