23.07.2022 18:00 CET
1 : 1
(1:1)

Tatran má prvý bod, Zemplín v Poprade opäť neprehral

MFK Tatran Liptovský Mikuláš remizoval v druhom kole Fortunaligy na domácej tráve v Poprade s celkom MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1).

V dvanástej minúte centroval z krídla Laura. Lopta padla na hlavu Tomáša Geráta a Száraz zlikvidoval jeho pokus na dva razy. V 21. minúte mohol byť Marcin podobne ako pred týždňom prvým strelcom súboja. Svoj pokus namieril do rukavíc Sváčka a Kanu bol už na dorážku ďaleko.

V 32. minúte stratil na mokrom teréne loptu Kotula. Káčerík ohrozil Száraza, gólman jeho pokus neudržal a následne v šestnástke fauloval Mendez. Poškodeným hráčom bol Laura. Hlavný arbiter ukázal na biely bod. Száraz vyčkal v strede bránky a hoci sa špičkou kopačky dotkol lopty, Václavík pokutový kop premenil - 1:0.

Už v 37. minúte však bolo vyrovnané. Stalo sa tak po rutinérskom zakončení Ranka k ľavej tyčke brankára Sváčka - 1:1.

Veľkú šancu videli diváci v 62. minúte, keď Jeřábek bránku Sváčeka prehlavičkoval. V 68. minúte Popović nahradil na bránkovej čiare Sváčka a v stopercentnej možnosti eliminoval hosťujúceho Adlera. Michalovce mohli viesť. V 70. minúte spálil tutovku pred Sváčekom Španiel Mendez. Liptovský Mikuláš a Michalovce remizovali 1:1. Podmienky zápasu boli občas ťažké, čo spôsobil hustý dážď.

Liptáci získali v novej sezóne prvý bod, Zemplínčania po výhre v prvom kole tentoraz remizovali.

Autor: Dušan Guman / sport.sk