27.08.2022 18:00 CET
2 : 5
(0:2)

Podbrezová rozstrieľala Liptovský Mikuláš a naďalej ostáva bez prehry

MFK Tatran Liptovský Mikuláš nepochodil v siedmom kole Fortunaligy na domácom štadióne v Poprade, kde podľahol doterajšiemu veľkému prekvapeniu najvyššej súťaže FK Železiarne Podbrezová vysoko 2:5 (0:2). Hostia naďalej ostávajú v jesennej časti bez prehry.

Už v siedmej minúte odcentroval z rohového kopu Grendel. Kuzma s dávkou šťastia priťukol Godálovi a kapitán Podbrezovej sa v ideálnej pozícii nepomýlil - 0:1. V 23. minúte hostia pekne preniesli hru na Cobnana. Župa loptu podbehol a Cobnan zoči-voči Grögerovi nezaváhal - 0:2.

Minútu pred koncom polčasu útočnú snahu hostí ukončil faul Cobnana, ktorý chrbtom od Bedecsa trafil svojho súpera rukou do tváre. Arbiter Kružliak udelil hosťujúcemu krídelníkovi kartové napomenutie.

V 50. minúte sa zápas zdramatizoval. Ďungelov center z ľavej strany našiel Kačeríka, a ten zblízka prekonal Ludhu - 1:2. V 53. minúte už bolo dokonca vyrovnané. Župa odcentroval z ľavej strany, do vzduchu sa zavesil Popović a hlavou prekonal Ludhu - 2:2.

Začínalo sa odznova. Po hodine hry sa s kartami roztrhlo vrece a videli ich až traja hráči. Totka stiahol rukami v strede poľa Bakaľu, čo neušlo pozornosti rozhodcu Kružliaka a udelil vinníkovi jednu z nich. V 61. minúte mali domáci veľkú smolu. Kukoľ nakopol loptu z ľavej strany a Župa v snahe zakročiť pred nabiehajúcim Cobnanom nešťastne prekonal vlastného gólmana ranou do šibenice - 2:3.

V 64. minúte si Pavúk najprv šikovne zasekol Bieláka, no následnou obaľovačkou z dobrej pozície minul domácu bránku. V 73. minúte hostia dlhšie držali loptu. Po pasáži bez väčšieho vzruchu sa na ľavej strane z ničoho nič uvoľnil Cobnan a svojím druhým gólom v dueli navýšil podbrezovské vedenie už na 4:2.

V 90. minúte vyšiel "železiarom" veľmi pekný brejk, ktorého autormi boli striedajúci hráči. Loptu vybojoval Talakov a vysunul Breznaníka. Ten z ľavej strany preniesol hru na Bariša, ktorý volejom pridal piaty podbrezovský gól - 2:5. V nadstavenom čase mal veľkú šancu Jendrišek, ale domáci kapitán zoči-voči Ludhovi neuspel. Podbrezová vyhrala na pôde Liptákov vysoko 5:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk