14.08.2022 18:00 CET
1 : 5
(1:1)

Mikulášania neudržali priaznivé polčasové skóre a Slovanu podľahli o triedu

V piatom kole Fortunaligy prehral MFK Tatran Liptovský Mikuláš na štadióne v Poprade s ŠK Slovan Bratislava vysoko 1:5 (1:1).

Tréner hostí Vladimír Weiss vymenil v základnej zostave oproti Olympiakosu Pireus až desať hráčov. V dvanástej minúte centroval Lovat zo štandardnej situácie do ohňa, kde hlavičkoval Šaponjič. Sváček jeho zakončenie vyrazil. V trinástej minúte sa Lovat efektne zbavil brániaceho hráča a vystrelil. Sváček loptu vyrazil pred Čavriča, ktorý ju zblízka poslal do siete - 0:1.

V 18. minúte Václavik dobre vypichol loptu, ktorá smerovala na Agba. Následne vysunul Matoša, ktorý nabil Káčeríkovi. Posledne menovaný prestrelil bránu. V 28. minúte zahrali Liptáci rohový kop. Centroval Nečas a volejom zakončil Popović - 1:1.

V 44. minúte belasá obrana zaspala. Káčerík vošiel s loptou do šestnástky, kam sa stihol vrátiť a zblokovať jeho koncovku Abena. V nadstavenom čase prvého polčasu Hrnčár poslal loptu na zadnú žrď, kde Ramírez zblízka netrafil bránu.

V 53. minúte bol na konci kombinácie hostí Šaponjić. Sváček bol na jeho strelu prikrátky - 1:2. V 56. minúte si Hrnčár narazil loptu s Mustafičom. Jeho tvrdá strela po zemi Sváčkovi prepadla a loptu zachytil až za bránkovou čiarou - 1:3.

V 59. minúte Čavrića nahradil Green a Ramíreza Zmrhal. V 64. minúte Agba vystriedal Juraj Kucka a Ďungela na liptovskej strane Jendrišek. V 67. minúte Káčerík odcentroval na malé vápno, kde Matoš z bezprostrednej blízkosti zakončil vedľa ľavej žrde. V 71. minúte slovanisti úplne vyšachovali defenzívu Mikuláša, ktorá sa iba prizerala kombinácii na jeden dotyk. Lopta šla po osi Mustafič - Zmrhal - Lovat - Hrnčár. Syn známeho slovenského trénera strelil svoj druhý gól v zápase - 1:4.

V 74. minúte videli diváci ďalšie striedania. Z ihriska odišiel Abena a prišiel Križan. Abenu nasledoval Šaponjić, namiesto ktorého nastúpil Medved. V 76. minúte domáci prišli o loptu a brejk Slovana mohol skončiť ďalším gólom v sieti Tatrana. Medved v ťažkej pozícii netrafil bránu. V 77. minúte Matoša v drese Liptovského Mikuláša vystriedal Diviš. V ďalšej minúte Nečasa nahradil Župa.

V 83. minúte belasí zvýšili svoj náskok už na štvorgólový rozdiel. Lovat prihral na os ihriska Zmrhalovi, ktorý jemným oblúčikom našiel Kucku. Jeho následnú strelu k bližšej ľavej žrdi nedokázal Sváček zastaviť. ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na pôde Liptovského Mikuláša vysoko 5:1 a upevnil si vedúcu priečku v tabuľke.

Autor: Dušan Guman / sport.sk