01.04.2023 18:00 CET
0 : 2
(0:0)

Liptáci neprekročili svoj tieň a prehrali aj s Trenčínom

MFK Tatran Liptovský Mikuláš prehral na domovskom štadióne v Poprade ďalší zápas prebiehajúcej sezóny, keď v treťom nadstavbovom kole Fortunaligy v skupine o udržanie sa v najvyššej slovenskej súťaži nestačil na AS Trenčín pomerom 0:2. Oba góly hostí padli po obrátke.

V desiatej minúte dostal žltú kartu domáci Václavik a v 14. minúte ho napodobnil futbalista AS Trenčín Soares. Priamy kop domácich skončil vzápätí gólom, ale čiarový rozhodca odmával ofsajd a skóre sa tak nateraz nemenilo. V 44. minúte obdržal žlté napomenutie hráč AS Yem. Prvý polčas nadstavil hlavný arbiter iba o jednu minútu. Na prestávku schádzali tímy v Poprade za bezgólového stavu.

V 47. minúte Hollého strela spred 16-ky neprešla, pretože bola zblokovaná. Lopta sa ale odrazila k Bainovićovi, ktorého prízemná strela už skončila v bráne. Brankár Polaček ani nezasiahol - 1:0. V 49. minúte bola nariadená penalta pre Liptovský Mikuláš. Stojsavljević jasne fauloval Lauru a arbiter tak bez zaváhania ukázal na biely bod. Kukučka však strelu Bartoša, ktorý si loptu postavil vystihol a penaltu chytil. V 64. minúte sa Václavik pošmykol. Hollý loptu prihral Bainovićovi, ktorý prudkou ranou zvýšil na 2:0 pre hosťujúci tím. V poslednej minúte zinkasoval žltú kartu Hollý. Duel sa nadstavoval päť minút. Viac gólov však už v zápase nepadlo, a tak Tatran Liptovský Mikuláš podľahol Trenčínu 0:2 a s jedinou výhrou uzatvára tabuľku.

Autor: Dušan Guman / sport.sk