05.11.2022 15:00 CET
1 : 1
(0:0)

Liptovský Mikuláš siahal s Trenčínom na tri body

MFK Tatran Liptovský Mikuláš najprv neudržal vedenie a v závere nepremenil ani pokutový kop, a tak v 17. kole Fortunaligy iba remizoval s AS Trenčín 1:1 (0:0).

V jedenástej minúte z veľkej diaľky pálil Popović, ale veľmi nepresne. V 17. minúte Gaži vletel do odkopu Kozlovského; nasledoval odkop od Kukučkovej bránky. Držanie lopty bolo v prvých desiatkach minút výraznejšie na strane Trenčína. V 25. minúte diváci videli prvú strelu do priestoru bránky. Nečas mieril priamo na Kukučku.

V 28. minúte pálil z väčšej diaľky Lavrinčík, a našiel dobre postaveného gólmana domáceho celku. V 32. minúte Kozlovského strata lopty vyústila do zakončenia, ktorým sa spoza šestnástky prezentoval Staš. Bránku vysoko prestrelil. V 38. minúte Kupusović išiel sám na bránku, do zakončenia sa však netlačil. Prihral na ľavú stranu, kam si zbehol Soares. Vystrelil pravačkou vedľa bránky.

V 57. minúte mali veľkú šancu na otvorenie skóre domáci. K odrazenej lopte sa v šestnástke dostal Jendrišek a ľavačkou pálil na bližšiu žrď. Dobrý defenzívny zákrok predviedol na bránkovej čiare Pires. V 67. minúte Jendrišek prepálil gólmana Kukučku strelou na bližšiu tyč. Liptáci išli do vedenia 1:0.

V 83. minúte Kozlovský poslal z ľavej strany prudkú prihrávku pred odkrytú bránku. Presne trafiť už nemal problém striedajúci Sulaeman - 1:1. V 84. minúte Kukučku ohrozil prudkou ranou Kačerík. Bola to veľká šanca. V 88. minúte nepremenil domáci Václavik pokutový kop. Zakončil priamo do stredu bránky, kde Kukučka vystihol jeho úmysel. Liptovský Mikuláš si s Trenčínom podelil body po remíze 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk