11.03.2023 15:00 CET
6 : 1
(3:0)

Spartak deklasoval tabuľkového suseda z Podbrezovej

V prvom kole nadstavbovej časti Fortunaligy sa v skupine o titul stretli na Štadióne Antona Malatinského tabuľkoví susedia: tretí FC Spartak Trnava a štvrtý FK Železiarne Podbrezová. Domáci celok rozdrvil hosťujúci tím nečakane hladko 6:1 (3:0).

V siedmej minúte pekne zahrala Trnava. Štefánik našiel na pravej strane Oforiho, ktorý krížnou strelou tesne minul pravú tyč Ludhovej bránky. V trinástej minúte voľný Taiwo pohotovo obstrelil vybiehajúceho Ludhu - 1:0. V 19. minúte Mikovičovu strelu Ludha vyrazil pred hráča Trnavy a ten sa nepomýlil - 2:0. V 28. minúte Taiwo delovkou doslova zostrelil brankára Ludhu. V 30. minúte prihrávku na hranicu šestnástky prepustil Ofori Procházkovi, ktorý vydarenou strelou nedal Ludhovi šancu na úspešný zákrok - 3:0. V 32. minúte musel prvý raz v zápase zasahovať Vantruba. Ďatkovu strelu brankár Trnavy vyrazil a následne zneškodnil i dorážku Pavúka. V 45. minúte Twardzikov center na prednú tyč našiel hlavu Kóšu, ktorý o kúsok minul brvno bránky hostí.

Hneď po prestávke hostia štyrikrát vystriedali. Z ihriska odišiel Blahút, prišiel Kabongo. Šikulu nahradil Kukoľ a Faška Talakov. Namiesto Pavúka prišiel Kuzma. V 48. minúte videl žltú kartu Podbrezovčan Bakaľa. V 51. minúte center Kukoľa umiestnil Kabongo hlavou presne k pravej tyči Vantrubovej bránky a otvoril si tak strelecké skóre vo Fortunalige - 3:1. V 67. minúte Daniel poslal dobrú loptu pred Taiwa, ktorého prvú strelu ešte Ludha dokázal vyraziť, na dorážku rovnakého hráča bol však už prikrátky - 4:1. V 69.minúte vystriedala aj Trnava. Z ihriska zišiel Daniel a prišiel Azevedo. V 72. minúte obdržal žlté napomenutie Podbrezovčan Ďatko. V 73. minúte sa zrodila ďalšia chyba v obrane hostí. Spartakovci poľahky vykombinovali ich obranu a Štefánik našiel napravo voľného Romana Procházku, ktorý pridal svoj druhý gól v dnešnom dueli - 5:1.

V 74. minúte Štefánika nahradil Jakub Paur, krátko nato Taiwa Ristovski a Twardzika Matej Čurma. V 78. minúte sa proti pravidlám previnil hráč FK Železiarne Podbrezová Kabongo a dostal žltú kartu. Z ihriska zišiel hráč Železiarní Oravec a na jeho miesto prišiel Mielke. V 79. minúte do hráčskych zásob znovu načreli domáci: zápas sa skončil pre Oforiho, ktorého nahradil Bukata. V 84. minúte nepríjemný center domácich z priameho kopu Ludha smolne vyrazil priamo pred Paura, ktorý z náročnej pozície prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a pridal šiesty gól červenočiernych v na góly bohaté sobotné popoludnie. V 87. minúte sa žltú kartu podarilo získať novému hráčovi na ihrisku i strelcovi Paurovi. Zápas sa nadstavoval iba jednu minútu. Trnavský Spartak v ňom prevalcoval mužstvo Podbrezovej pomerom 6:1. Trnava ostáva na treťom, Podbrezová na štvrtom mieste ligového pelotónu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk