02.04.2023 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Slovan nezdolal Trnavu, na ťahu je Dunajská Streda

V treťom kole nadstavby Fortunaligy sa v nedeľnom derby na Štadióne Antona Malatinského medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava zrodila bezgólová remíza 0:0.

Začiatok zápasu bol odsunutý, pretože viditeľnosť výrazne znížil dym spôsobený pyrotechnikou fanúšikov. Úvod merania síl bol opatrný. V dvanástej minúte akciu Slovana zakončil Kankava nepresnou strelou z diaľky. V 18. minúte veľmi podobne mieril Savvidis. V 20. minúte Čurma vystrelil z otočky, a poslal to tesne vedľa pravej žrde. Trnovský však predsa radšej zakročil.

V 25. minúte Lovat trafil brániaceho hráča. V 28. minúte Azevedovu prízemnú strelu tečoval De Marco na rohový kop. Do týchto chvíľ sa hral futbal zo strany na stranu, ale chýbali moment prekvapenia a viac presnosti. V 36. minúte pred Čavričom v poslednej chvíli odvrátil Čurma.

V 52. minúte z priameho kopu Spartaka centroval Štefánik. Na bližšej žrdi hlavičkoval Štetina, no neuspel. V 64. minúte si Taiwo stlmil loptu na hrudi a druhým dotykom ju poslal vysoko nad. Hneď v ďalšej minúte Daniel odcentroval do pokutového územia a pred Azevedom zachránil Lovat. V 67. minúte to z veľkej diaľky skúsil Kankava, a netrafil bránu Vantrubu. V 71. minúte Weiss centroval z rohu do päťky. Situácia vyzerala nebezpečne; na konci bol brániaci kapitán Procházka.

V 73. minúte hlavičkoval na zadnej žrdi z veľkého uhla Čavrič; loptu poslal do rúk Vantrubu. V nadstavenom čase lopta v podaní Barseghjana skončila ďaleko od brány. Po troch nadstavených minútach derby skončilo. Trnava remizovala so Slovanom bez gólov 0:0, čím belasí stiahli náskok vedúcej Dunajskej Stredy na tri body. Líder tabuľky mal však ešte k dobru večerný duel so Žilinou.

Autor: Dušan Guman / sport.sk