18.09.2022 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Derby Trnavy so Slovanom fanúšikov nepotešilo gólmi

Na záver jedenásteho kola Fortunaligy remizoval v klasickom slovenskom derby Spartak Trnava s ŠK Slovan Bratislava bez gólov 0:0.

V šiestej minúte mohli hostia otvoriť skóre. Chovan bez zdržiavania rozohral na Čakvetadzeho, ktorý rozbehol akciu. Na pravej strane našiel voľného Zmrhala, ktorý bol prakticky sám pred Takáčom, ale prestrelil bránu. V siedmej minúte mala veľkú šancu aj Trnava. Ristovski bežal sám na Chovana, ale v poslednej chvíli veľmi dobre zasiahol Abena a akciu zastavil. V 15. minúte centrovaná lopta vypadla z rukavíc Chovana a takmer dopadla za bránkovú čiaru. Veľká chyba Chovana mohla priniesť úvodný gól zápasu. V rovnakej minúte obdržal žltú kartu za faul odzadu Procházka. V 19. minúte si Medvedev narazil loptu s Čakvetadzem. Vystrelil, ale dobrý zákrok predviedol Takáč. V 40. minúte Lovat stratil loptu, ktorú mu vzal Procházka. Druhý menovaný prihral Danielovi, ktorého strela tesne minula ľavú tyč Chovanovej brány. Do kabín na prestávku schádzali mužstvá za bezgólového stavu.

Už minútu po obrátke sa Čakvetadze po chybe Kóšu dostal do samostatného úniku, ale Takáč vytiahol veľmi dobrý zákrok a hosťujúceho hráča vychytal. V 59. minúte si žltú kartu vyslúžil Kucka. V 78. dostal ďalšiu Medvedev a už v ďalšej minúte za faul práve na Medvedeva domáci Paur. V 87. minúte sa žltilo Mustafičovi - za protesty po faule a minútu pred koncom riadneho hracieho času sa karta ušla Ivánovi na striedačke. Tomu sa takisto nepáčil verdikt rozhodcu. V nadstavenom čase derby Kashia zahral rukou tesne pred vlastnou šestnástkou a domáci mali zaujímavú príležitosť s výsledkom ešte čosi urobiť. Procházka prestrelil múr a Chovan musel loptu, smerujúcu k ľavej žrdi, vyraziť pred seba. Derby medzi domácou Trnavou a Slovanom skončilo bez gólov 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk