30.10.2022 15:00 CET
1 : 0
(0:0)

Prvý Slovan zdolal posledných Liptákov iba o gól

ŠK Slovan Bratislava zdolal v nedeľnom dueli posledný celok tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0), pričom sa uňho prejavila stará bolesť - nepremieňanie vyložených príležitostí.

V dvanástej minúte mali domáci prvú veľkú šancu zmeniť stav. Ramírez prihral do voľného priestoru Greenovi, ktorý mal proti sebe iba brankára. Nedokázal ho však obstreliť ani obísť a trafil priamo jeho. V 21. minúte belasí kombinovali pred šestnástkou. Z čista jasna prišiel dobrý center Voeta a hlavičku Medveda zastavila pravá žrď. V 43. minúte De Marco nahral Medvedovi, ktorý zakončoval z voleja a tesne minul pravú žrď. V nadstavenom čase prvého polčasu Pauschek neustál súboj na útočnej polovici. Liptáci sa dostali do protiútoku a zároveň i prečíslenia. Jendrišek posunul loptu Gažimu, ktorý bol v pokutovom území zablokovaný a zastavený. Do kabín na polčasovú prestávku schádzali mužstvá za prekvapivo bezgólového stavu.

Gólový sumár duelu otvoril tri minúty po obrátke Slovan. V 48. minúte presný nákop Mustafiča našiel pri žrdi voľného Ramíreza, ktorý hlavičkou rozvlnil sieť za Sváčkovým chrbtom - 1:0. V 57. minúte pohrozili hráči Tatrana. Jendrišek prihral pod seba Popovićovi, ktorý zvnútra pokutového územia zakončil vedľa ľavej žrde. V 82. minúte po centri Mustafiča a hlavičke Zmrhala z piatich metrov mohlo byť 2:0, no Sváček udržal svoj tím v hre. V 83. minúte Hrnčár pálil z hranice pokutového územia. Sváčkovi v tejto chvíli pomohol dobre postavený Mihál. V 84. minúte hlavičkové zakončenie Bedecsa po centri od rohovej zástavky dopadlo zvrchu na brvno. Viac sa už nestalo, a tak líder tabuľky Slovan Bratislava zvíťazil nad posledným mužstvom chudobne 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk