21.08.2022 20:30 CET
3 : 1
(2:0)

Slovan zlomil Žilinu bleskovo rýchlo

V nedeľnej dohrávke šiesteho kola Fortunaligy porazil na Tehelnom poli ŠK Slovan Bratislava mužstvo MŠK Žilina 3:1 (2:0). Základ víťazstva položili belasí v prvých štyroch minútach duelu.

Slovan vstúpil do stretnutia ako blesk. Už v druhej minúte utiekol na pravom krídle Hrnčár. Potom prihral na stred šestnástky na kopačku Čavriča, ktorý skóroval nechytateľne pod hornú žrď - 1:0. To však v úvode nebolo všetko. Žilina vôbec nezachytila úvod duelu. Vo štvrtej minúte zbehol po pravej strane Zmrhal. Prihral Ramírezovi, ktorý jedným dotykom posunul loptu Čavričovi. Posledný menovaný zakončoval zblízka z prvej a Slovan viedol o dva góly - 2:0. Vo ôsmej minúte strelil po dlhom čase ďalší gól za Slovan Zmrhal, ale radosť mu prekazil odpískaný ofsajd. V 21. minúte bol veľmi neskoro odmávaný ofsajd Ramírezovi, ktorý posielal finálnu prihrávku Čavričovi. Čavrič dával do pravej časti brány, kde ho výborne vychytal Belko. V 27. minúte zahrávala Žilina štandardku. Pre Slovan nebola nebezpečná, ale následná koncovka Ďuriša áno. Bratislavčania odolali - zasiahol Chovan a vytlačil loptu na pravú žrď. V 36. minúte po rohovom kope hostia dvakrát zakončili. Oba pokusy zblokovali hráči Slovana, jeden dokonca tesne pred bránkovou čiarou. Domáci mali v týchto chvíľach aj šťastie. V 40. minúte nebezpečne vystrelil Myslovič. Chovan musel ísť na zem a jeho pokus zlikvidoval.

V 48. minúte chytil Chovan priamy kop. Loptu vyškriabal na brvno, no odrazila sa späť do hry a Ďuriš ju okamžite z dorážky poslal do siete. Žilina znížila na 1:2. V 55. minúte zbehol za obranu Zmrhal. Spätnou prihrávkou našiel Čavriča, ktorý zakončil, a jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval Kaprálik. V ďalšej minúte po rohovom kope Hrnčára hlavičkoval na malom vápne Križan. Belko boxoval na bránkovej čiare. V 72. minúte Lovat z vlastnej polovice oblúkom vysunul Zmrhala. Český legionár si prvým dotykom obhodil vybehnutého Belka a nemal problém poslať loptu do prázdnej brány - 3:1. V 74. minúte Medveděv vytvoril dobrú pozíciu pre Ramíreza, ktorý netrafil bránu. V 75. minúte mal Slovan šťastie, že Chovan mal dobré postavenie na čiare, inak mohla Žilina skórovať. V 78. minúte nasmeroval Green loptu tesne vedľa žrde. V 79. minúte po Kaprálikovej strele zvnútra pokutového územia veľmi dobre zakročil Chovan. Po jednej nadstavenej minúte zápas skončil. ŠK Slovan Bratislava zdolal v nedeľnej dohrávke Žilinu 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk