07.08.2022 18:00 CET
3 : 0
(1:0)

Slovan potešil fanúšikov trojgólovou výhrou nad Skalicou

ŠK Slovan Bratislava nedopustil na Tehelnom poli prekvapenie a v nedeľnom dueli štvrtého kola Fortunaligy porazil Skalicu vysoko 3:0 (1:0).

V jedenástej minúte Šebesta spracoval loptu hruďou a zakončil zo vzduchu. Pri ľavej žrdi veľmi dobre zasiahol Chovan a vyrazil. V 31. minúte Šaponjičovu hlavičku Junas zlikvidoval na bránkovej čiare. Akcia ešte pokračovala, a následná prízemná strela skončila na hráčoch pred bránou.

V 34. minúte pálil z prvej Čavrič. Tentoraz Junas vytlačil loptu pri žrdi na roh. V nadstavenom čase prvého polčasu sa radosti dočkali domáci priaznivci. Agbov center z ľavej strany Junas vyboxoval a Zmrhal ľavačkou nekompromisne namieril k ľavej žrdi - 1:0.

Na druhý polčas z ihriska odišiel Baumgartner a na jeho miesto prišiel bývalý slovenský reprezentant Jaroslav Mihalík. Spolu s Baumgartnerom odišiel Šebesta, ktorého nahradil Vlasko. V 51. minúte dostal kolmicu Šaponjič a vyhol sa ofsajdu. Václav zatiahol ručnú brzdu v pokutovom území a hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Šaponjič pri penalte poslal Junasa do opačnej strany a skóroval prudkou strelou k pravej žrdi - 2:0.

V 58. minúte Zmrhala nahradil Medveděv a Greena ďalší útočník Eric Ramírez. O tri minúty nato striedala aj Skalica: namiesto Hollého prišiel Potoma a Yao dal priestor Fábrymu. Posledný menovaný vyskúšal Chovana z priameho kopu. Jeho pokus bol veľmi dobrý, no Chovan ho zlikvidoval.

V 66. minúte technická strela Barseghjana tesne minula pravý horný roh Junasovej brány. Ešte v tej istej minúte sa neulakomil Mustafič. Loptu posunul doprava Hrnčárovi, ktorý trafil pomedzi Junasove nohy. Následne sa lopta s prispením pravej žrde odrazila do brány - 3:0. V 84. minúte Kašiu nahradil Kankava a Šaponjiča Žan Medved.

Viac gólov už nepadlo, a tak Slovan zdolal Skalicu vysoko 3:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk