31.08.2022 20:30 CET
1 : 1
(0:1)

Slovanu proti DAC-u zachránila bod penalta

ŠK Slovan Bratislava remizoval vo ôsmom kole Fortunaligy s FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1).

Už v druhej minúte Blackmanova prihrávka našla v pokutovom území Krstoviča, a jeho strelu z prvej Chovan pohotovo zneškodnil. V tretej minúte Krstovič obohral Medveděva a z ľavej strany pokutového územia vystrelil po zemi. S prispením jemného teču Kašiu prešla lopta popod Chovana a skončila presne pri vzdialenejšej ľavej žrdi - 0:1.

V dvanástej minúte Barseghjan vystrelil spoza pokutového územia. Lopta mierila pod brvno, ale Petráš ju vytesnil na rohový kop. V 20. minúte Zmrhalov center prepadol cez šestnástku na Barseghjana, ktorý mal čas zakončiť, ale o kúsok minul vzdialenejšiu žrď.

V 54. minúte mohol svoj náskok zvýšiť DAC. Blackmanovi prešla lopta pomedzi nohy a Andzouana na druhej žrdi sa už k lopte nedostal. V 58. minúte po rohovom kope zakončoval Kankava z prvej a veľmi dobre zasiahol Petráš. V 64. minúte tvrdo vystrelil Barseghjan. Petráš pohotovo išiel na zem a situáciu vyriešil pred bránkovou čiarou. V 68. minúte Muhamedbegovič priam nahral Ramírezovi, ktorý išiel z uhla sám na bránu, no loptu napálil do Petráša.

Na druhej strane mal voľného Medveda, ktorý by bol dával do prázdnej brány. V 69. minúte opäť neuspel Ramírez: pri žrdi neusmernil loptu z bezprostrednej blízkosti do brány. V 71. minúte Andzouana fauloval v pokutovom území rozbehnutého Medveděva a pískala sa penalta. Premenil ju Ramírez. Skóroval presnou prudkou strelou po zemi k pravej žrdi, pričom Petráš zvolil opačnú stranu - 1:1.

V 78. minúte Čakvetadze vypálil z rohu pokutového územia. Petráš bol na správnom mieste a dobrým zákrokom vytesnil loptu na roh. V poslednej minúte riadneho hracieho času po rohovom kope hlavičkoval na bližšej žrdi Kucka. Petráš jeho pokus chytil na bránkovej čiare. Slovan remizoval s Dunajskou Stredou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk