06.11.2022 17:30 CET
4 : 1
(3:0)

Žilina rozstrieľala Slovan, štyrmi gólmi zahviezdil Kaprálik

V nedeľnom dueli predposledného - 17. kola jesennej časti Fortunaligy zdolal domáci MŠK Žilina vedúci celok tabuľky a úradujúceho šampióna najvyššej slovenskej súťaže ŠK Slovan Bratislava prekvapujúco jednoznačne 4:1 (3:0), keď všetky góly žltozelených zaznamenal Kaprálik.

V tretej minúte center na vzdialenejšiu žrď vrátil do druhej vlny Leitner. Ďuriš z jedenástich metrov prestrelil bránu. V šiestej minúte prvú strelu domácich po rohu belasí zblokovali. Odrazená lopta sa dostala ku Kaprálikovi, ktorý netiesnený spoza šestnástky vystrelil do ľavej žrde, odkiaľ sa lopta odrazila do brány - 1:0.

V 17. minúte Rusnák poslal pred bránu prudkú prihrávku. Chovan zasiahol na zemi rukou a Ďuriš prekopol bránu. V 18. minúte Jambor prenikol do pokutového územia a zvnútra vápna vystrelil. Chovan tentoraz predviedol dobrý zákrok pravou nohou. V 21. minúte Kaprálik z prvej zakončil do pravej časti brány - 2:0.

V 28. minúte zakončoval Jambor a zakročiť musel Chovan. V 35. minúte zavŕšil Kaprálik hetrik. Zbavil sa Lovata, vnikol do pokutového územia a usmernil loptu prudko k bližšej žrdi - 3:0. V nadstavenom čase pekne zahrali Weiss a Kucka. Po centri hlavičkoval druhý menovaný a nechal vyniknúť gólmana Belka.

V 52. minúte mohla Žilina náskok navýšiť. "Šošoni" sa dostali do prečíslenia. Myslovič vystrelil k žrdi, ale Chovan podržal svoj tím a vyrazil na roh. V 74. minúte sa Ramírez na päťke s loptou otočil a zakončil kúsok vedľa vzdialenejšej pravej žrde. V 79. minúte slovenský majster rýchlo prešiel do útoku. Ramírez dobre načasoval kolmicu na Weissa, ktorý zvnútra vápna strieľal k bližšej žrdi, a Belko loptu z jeho kopačky vytesnil.

V 81. minúte Žiline vyšiel rýchly protiútok. Jambor posunul loptu napravo Kaprálikovi. Autor hetriku si zasekol brániaceho hráča a prudkou strelou k bližšej žrdi prepálil Chovana. Bola to vskutku "one man show" v podaní Kaprálika, ktorý dal svoj štvrtý gól v zápase a zvýšil na skutočne nečakaných 4:0 pre Žilinu.

V 88. minúte zahral Slovan rýchlu akciu na jeden dotyk. Pauschek prihral zo strany voľnému Čavričovi do stredu šestnástky. Aleksandar pálil z prvej. Nastrelil Stojchevskiho, ktorý vsietil vlastný gól - 4:1.

V nadstavenom čase druhého dejstva Ďurišovu strelu zvnútra vápna zblokoval De Marco. Po troch pridaných minútach duel s jednoznačným priebehom skončil. MŠK Žilina zdolal doma pod Dubňom úradujúceho majstra a úspešného slovenského pohárového zástupcu ŠK Slovan Bratislava vysoko 4:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk