26.02.2023 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

Žilina získala cenný skalp Ružomberka a udržala nádej na hornú šestku

V 21. kole Fortunaligy získal MŠK Žilina dôležité body v boji o hornú nadstavbovú šestku, keď v nedeľnej dohrávke zdolal MFK Ružomberok 2:0 (1:0).

Hneď v prvej minúte duelu mala veľkú šancu Žilina. Po rýchlej krídelnej akcii Bari nahral Gidimu, ktorý bol sám pred bránkou hostí, ale minul ju. V deviatej minúte domáci prelomili prehustenú obranu Ružomberka. Sprava prihrával Rusnák, Gidi prenechal Stojčevskému a ten namieril presne do hornej polovice bránky k vzdialenejšej žrdi - 1:0. V 23. minúte Kaprálik vyhral súboj na pravej strane a naservíroval loptu Essombovi, ktorý sám pred Ťapajom trafil iba ružomberského gólmana. V 25. minúte sa do lopty oprel Bari, no veľmi dobre zakročil Ťapaj.

V 54. minúte centrovaná lopta skončila na brvne Belkovej bránky. O štyri minúty Ďuriš hneď po striedaní poslal prihrávku pred Ťapaja, no Kaprálikovi k zakončeniu chýbalo pol kroka. V 68. minúte to z prvej vyskúšal Bobček, ale Belko predviedol veľmi dobrý zákrok a zachránil. V 72. minúte prihrávku z pravej strany trafil v sklze kapitán Ružomberka Zsigmund; Belko opäť podržal svoj tím. V 73. minúte po Kopáskovom zakončení musel zasahovať Ťapaj. Obrana Liptákov loptu následne odkopla na rohový kop. V 84. minúte Ťapaj loptu netrafil ideálne, a jeden zo žilinských hráčov vystrelil vedľa pravej tyče ružomberskej brány. V 85. minúte mal šancu Šefčík, avšak nevyrovnal. V 86. minúte napálil Gidi z veľkej diaľky a jeho rana skončila presne pri ľavej tyči - 2:0. V tretej nadstavenej minúte Kopáskov prudký center na zadnú žrď Galčík sklzom tesne minul. MŠK Žilina zabral bodovo naplno a v nedeľnej dohrávke zdolal Ružomberok 2:0, čím posilnil svoju šancu na účasť v prvej nadstavbovej šestke.

Autor: Dušan Guman / sport.sk