27.08.2022 18:00 CET
1 : 1
(0:0)

Trnava odvrátila v Skalici prekvapenie vlastným gólom Záhorákov

Celku MFK Skalica sa v siedmom kole Fortunaligy takmer podarilo prekvapenie. S mužstvom Spartaka Trnava remizoval na Záhorí 1:1 (0:0).

V 16. minúte vyslal vydarený center cez celú šestnástku Vlasko, ktorý bol v minulosti hráčom červenočiernych. Lopta smerovala na Hašu, no napokon skončila iba nad bránou Trnavy. V 22. minúte veľkú chybu Blažeka nepotrestal Yusuf, ktorý prestrelil domáceho brankára. V 43. minúte strela Bukatu skončila tesne vedľa ľavej žrde domáceho brankára. Skóre sa tak nemenilo ani tentoraz. Po jednej nadstavenej minúte prvý polčas skončil. Napriek niekoľkým dramatickým momentom mužstvá schádzali do kabín na prestávku za bezgólového stavu.

V 58. minúte zahrala nacvičený signál Trnava a skončil sa gólovo. Akurát škoda pre hostí, že lopta sa za bránkovú čiaru dostala z postavenia mimo hry jedného z hráčov Spartaka. V 60. minúte pekne zavelili do útoku domáci. Akciu na jeden dotyk zakončil do prázdnej brány Yao, keď mu nabíjal Haša - 1:0. V 77. minúte lopta v podaní Daniela našla Štefánika, ktorý v sľubnej príležitosti netrafil Juhásovu bránu. V 89. minúte sa Kazeemov center odrazil priamo k Podhorinovi, ktorý prekonal vlastného brankára - 1:1. V tretej minúte nadstaveného času sa po veľmi dobrej práci Daniela mohol stať hrdinom duelu Ristovski, ale premrhal správny moment na strelu. Zápas sa nadstavoval štyri minúty. Skalica remizovala s Trnavou 1:1. Na jej meranie síl s favoritom sa prišlo pozrieť 3000 divákov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk