21.10.2022 17:30 CET
1 : 4
(0:3)

Slovan na Záhorí zdemoloval Skalicu

V piatkovej predohrávke 15. kola Fortunaligy vyhral úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava a zároveň posledný slovenský pohárový zástupca v Európe na Záhorí nad domácim MFK Skalica vysoko 4:1 (3:0).

Už v deviatej minúte sa Martin Nagy vracal s Vladom Weissom a vyrobil pre MFK veľký problém. V rozhodujúcom okamihu totiž stiahol Weissa za dres v pokutovom území. Belasí zahrávali pokutový kop. Kapitán belasých Weiss poslal loptu do stredu brány, zatiaľ čo Šemrinec skákal k ľavej žrdi. 1:0 pre Bratislavčanov.

V 14. minúte Čakvetadze odcentroval do šestnástky. Nabiehal Pauschek, no jeho volej z ôsmich metrov preletel tesne mimo. V 25. minúte Barseghjan prešiel sprava na os ihriska. Urobil rýchlu kľučku a zakončil z 18-tich metrov. Šemrinec v tomto momente svoj tím podržal. V 36. minúte Čakvetadze z voleja zvnútra šestnástky opäť preveril Šemrinca.

V 44. minúte Weiss vybojoval štandardku na ľavej strane. Sám ju rozohral na zadnú žrď, kde zostal nikým nebránený Juraj Kucka. Bol síce z uhla, ale zo šiestich metrov bombou pod brvno nedal Šemrincovi šancu. Robotu na jednotku odviedol pri odtláčaní aj Siemen Voet - 0:2.

V poslednej minúte prvého dejstva trafil veľmi pekne z 18-tich metrov Čavrič a hostia tak po prvom polčase disponovali priam hrozivo vyzerajúcim náskokom 3:0.

V 50. minúte sa lopta na prednej žrdi odrazila od Podhorina smerom do brány. Šemrinec ju levím skokom vyrazil vedľa. V 52. minúte Kucka hlavičkoval na prednej tyči z ďalšieho rohu, a Šemrinec predviedol reflex na jednotku. V 58. minúte išiel Barseghjan sám na bránu. Vychutnal si Šemrinca a mohol zakončovať do prázdnej brány, ale ešte sa pohral aj s Podhorinom - 4:0 pre majstra.

V 79. minúte z uhla tvrdo vypálil Medved. Šemrinec vyrzail na malé vápno a Peter Čögley pohotovo odkopol pred Greenom. V 80. minúte si poriadne zachytal i Chovan. Mášikov náprah spoza pokutového územia z 26 metrov smeroval k pravej žrdi. V 87. minúte sa čestného úspechu dočkala Skalica.

Šťastným strelcom bol Andrej Fábry, ktorý ľavačkou trafil z veľkej diaľky. V nadstavenom čase Čögley vyslal nadýchaný center na zadnú žrď, kde boli dvaja Skaličania. Zakončenie zablokoval podľa všetkého Voet.

Slovan Bratislava vyhral na pôde MFK Skalica 4:1 a upevnil si vedúcu pozíciu vo fortunaligovom pelotóne.

Autor: Dušan Guman / sport.sk