17.07.2022 18:00 CET
0 : 2
(0:2)

Záhoráci nezaskočili vicemajstra z Ružomberka

Nováčik Fortunaligy zo západu republiky MFK Skalica ťahal v úvodnom zápase novej sezóny za kratší koniec, keď na Záhorí podľahol v nedeľu tímu MFK Ružomberok 0:2. Oba góly zaznamenali Liptáci ešte v prvom dejstve. Duel sa nezaobišiel ani bez červenej karty.

Zverenci Juraja Jarábka hrali v nedeľu proti vicemajstrovi z poslednej sezóny a aktuálnemu účastníkovi Európskej konferenčnej ligy UEFA. V 20. minúte odhlavičkoval Yao loptu na nohu Madleňáka, ktorý nedal z niekoľkých metrov brankárovi Junasovi šancu - 0:1. V 23. minúte fauloval pilier domácej obrany Čögley prenikajúceho Bobčeka a musel predčasne pod sprchy, pretože hlavný arbiter ho za jeho zákrok vylúčil. V 42. minúte domáci MFK prepadol v útoku. Loptu potiahol Bobček a bolo z toho prečíslenie traja na jedného. Krížne k vzdialenejšej žrdi presne zakončil Regáli - 2:0 pre Ružomberok. Mužstvá schádzali do kabín na polčasovú prestávku za dvojgólového vedenia hostí.

Tri minúty po obrátke chyboval v rozohrávke Krajčírik, a čerstvý Haša netrafil loptu ideálne. Hneď v ďalšej minúte musel Hašovu pohotovú strelu z polovice ihriska Krajčírik vytlačiť nad. V nadstavenom čase stretnutia vyslal ranu vysoko nad bránu súpera Fabiš. MFK Ružomberok zdolal na Záhorí domáci MFK Skalica 2:0. Liptáci sa na výjazde dobre naladili na úvodný duel 2. predkola Európskej konferenčnej ligy, v ktorom vo štvrtok večer privítajú celok FC Riga z Lotyšska.

Autor: Dušan Guman / sport.sk