15.10.2022 18:00 CET
1 : 1
(0:1)

Ružomberok doloval proti posledným Liptákom bod

Jednoznačne favorizovaný MFK Ružomberok si v 14. kole Fortunaligy neporadil s posledným mužstvom tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš a pod Čebraťom s ním iba remizoval 1:1 (0:1).

V piatej minúte sa k lopte postavili Madleňák s Fabišom. Druhý menovaný zakončil vedľa bližšej žrde. Vo ôsmej minúte chcel domácich priaznivcov potešiť Gerec, ale vypálil iba mimo brány. V 20. minúte po zahraní rohového kopu nasledovala strela, ktorú jemne tečoval Jendrišek. Avšak Krajčírik bol na mieste a chytil. V 26. minúte sa do šance rútil Gaži.

Proti veľkej presile v oranžových dresoch síce neuspel, no z jeho akcie vyťažil Jendrišek. Niekdajší ružomberský útočník v službách Liptovského Mikuláša zakončil spoza šestnástky tesne vedľa. V 29. minúte Václavík veľmi pekne vypálil spoza šestnástky do horného rohu a poslal hosťujúci Tatran do vedenia - 0:1.

V 48. minúte Chrien vytvoril po práci Bobčeka center pred odkrytú časť brány, kam si nabehol Regáli a hlavou vyrovnal na 1:1. V 78. minúte Chrien zvolil pri zahrávaní štandardnej situácie strelu z uhla, no zatočil ju nad brvno. V poslednej minúte riadneho hracieho času Regáli hlavičkoval k žrdi, a nie veľmi razantné zakončenie chytil Sváček. Hlavný rozhodca nadstavil druhý polčas o tri minúty.

MFK Ružomberok trochu prekvapujúco iba remizoval s Tatranom Liptovský Mikuláš 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk