09.09.2022 17:30 CET
0 : 2
(0:2)

Žilina sa chytila na Liptákoch, tí doma neskórovali

MFK Ružomberok podľahol v desiatom kole Fortunaligy hosťujúcemu MŠK Žilina 0:2, keď oba góly zápasu padli už v prvom polčase. "Šošoni" navyše nastrelili žrď.

Vo štvrtej minúte Myslovičovu strelu zneškodnil Krajčírik. Vo ôsmej minúte Jambor bez problémov dokopol loptu popri žrdi do siete - 0:1. V dvanástej minúte Ďuriš mieril z rohu šestnástky nad brvno. V 14. minúte sa po Tučného centri dostal k strele z vnútra šestnástky Mojžiš, avšak spoza obrannej hradby pred sebou strieľal tesne nad brvno. V 17. minúte Ďuriš hlavou preloboval domáceho gólmana a zvýšil náskok hostí na rozdiel dvoch gólov - 0:2. V 22. minúte Maslo odvrátil loptu pred Kaprálikom a následne Ďuriš minul bližšiu žrď. V 25. minúte hlavičkoval tesne vedľa Gerec. V 27. minúte sa Kaprálik ocitol z mierneho uhla zoči-voči Krajčírikovi, ktorý jeho strelu vyrazil. V 42. minúte si Bobček s Regálim viackrát vymenili loptu. Následne ju prvý menovaný poslal pred odkrytú vzdialenejšiu žrď, odkiaľ ju nik nedokopol do siete. V 44. minúte bola Rusnákova strela z mierneho uhla zblokovaná vedľa vzdialenejšej žrde na rohový kop.

V 60. minúte Kaprálik vyslal nebezpečnú krížnu strelu, ktorú zastavila žrď domácej brány. V 72. minúte si na center z ľavej strany v šestnástke nabehol Macejko, ktorý hlavičkoval kúsok vedľa. V 75. minúte Jibril nebezpečne vypálil spoza šestnástky a strelu smerujúcu k tyčke pohotovo vyrazil Krajčírik na rohový kop. Po štyroch nadstavených minútach zápas skončil. MŠK Žilina prekvapujúco zvíťazil v Ružomberku 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk