22.10.2022 15:00 CET
1 : 1
(0:0)

"Ruža" darovala pod Čebraťom "vojakom" bod

MFK Ružomberok a MFK Dukla Banská Bystrica sa v 15. kole Fortunaligy rozišli pod Čebraťom deľbou bodov po remíze 1:1 (0:0).

V tretej minúte vystrelil Bobček spoza šestnástky na stred brány a jeho zakončenie chytil Hruška. V deviatej minúte sa na opačnej strane ocitol v šanci Polievka. Strelu banskobystrického špílmachra zblízka vyrazil Krajčírik. V jedenástej minúte po centri od rohovej zástavky napriahol spoza šestnástky Rymarenko a namieril tesne vedľa bližšieho horného rohu brány. V 23. minúte skúsil Polievka prelobovať vybehnutého Krajčírika, ale tomuto zakončeniu chýbalo viac presnosti. V 24. minúte Luterán vypálil spoza šestnástky a takmer prekvapil brankára hostí, ktorý strelu vyrazil pred seba. V 27. minúte sa Polievka dostal do šance, no jeho strela mierila tesne vedľa. V nadstavenom čase prvého polčasu vypálil Tučný; vyrážal Hruška.

V 54. minúte zvolil Maslo priame zakončenie na bránu. Strelu letiacu pod brvno chytil Hruška. V 60. minúte bol center od rohovej zástavky odvrátený pred Ľuptáka, ktorý spoza šestnástky zacielil mimo brány. V 78. minúte si na dlhú prihrávku nabehol Gerec. Potiahol útok, vylepšil si pozíciu a bol úspešný - 1:0. V 81. minúte už bola na svete odpoveď hostí. V šestnástke Liptákov sa najlepšie zorientoval Faško a zrovnal stav. V 83. minúte Regáli potiahol útok po ľavom krídle a prihral nabiehajúcemu Gerecovi. Posledný menovaný vo veľkej šanci napálil nad. Ružomberok remizoval s Banskou Bystricou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk