11.02.2023 15:00 CET
1 : 1
(0:1)

Podbrezová pomohla domácim Zlatým Moravciam bodom

V 19. kole základnej časti Fortunaligy remizoval domáci FC ViOn Zlaté Moravce s FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:1).

V šiestej minúte duelu Kuzma pohybom vybojoval centrovanú loptu. Bol už v šestnástke, ale, žiaľ, v postavení mimo hry. Vo ôsmej minúte nasledovala tesná situácia na opačnej strane. Ďubek hlavičkoval na druhú žrď a lopta o milimetre minula cieľ. V ďalšej minúte sa podarilo skórovať Parajovi, čím sa stal prvým strelcom Podbrezovej v jarnej časti. Po rohu súpera nastal pred bránou ViOn-u chaos. Almeida v snahe odkopnúť loptu nastrelil protihráča - 0:1. V 20. minúte si pas do behu prebral Almeida a nabil Mondekovi do šestnástky. Zblízka ho za cenu rohového kopu vychytal Ludha. V 24. minúte lopta pred Lukáčom prepadávala cez všetkých hráčov. V ťažkom uhle sa ocitol Talakov a netrafil ideálne. Na polčas schádzali tímy za jednogólového vedenia "železiarov".

V 48. minúte Pinte vystrelil na pravú tyč, no chýbalo mu viac presnosti. V 56. minúte rovnaký hráč neuspel zoči voči Ludhovi. V 64. minúte sa predviedol gólman Lukáč. Bariš si vypracoval streleckú pozíciu a gólmana Moraviec poriadne natiahol. V 72. minúte sa z pravej strany prirútil Almeida a hoci jeho strela vôbec nevyzerala gólovo, skončila v bráne - 1:1. V 74. minúte zahodil čistú šancu Ikugar; lopta sa mu zamotala na nohe. Zlaté Moravce remizovali s Podbrezovou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk