01.10.2022 18:00 CET
3 : 1
(1:0)

Dukla mala veľkú prevahu a zdolala Zemplín

MFK Dukla Banská Bystrica zdolala v dvanástom kole jesennej časti Fortunaligy na Štiavničkách MFK Zemplín Michalovce 3:1 (1:0).

Už v piatej minúte duelu Polievka vyslal do nájazdu Rymarenka. Ten však nenamieril ani na bránu. V 24. minúte voľný Kotula strieľal do jedného z obrancov domácich. V 26. minúte mal veľkú šancu Polievka. Jeho zakončenie ešte zneškodnil Száraz. Následne prišiel Polievkov center do druhej vlny na Faška, ktorý peknou hlavičkou k tyči skóroval - 1:0. V 39. minúte sa Slávik presadil cez Vaška po pravom krídle a bol pred Szárazom takmer úplne sám, nechal však vyniknúť gólmana hostí. V 40. minúte Polievka vystrelil iba do bočnej siete.

Už štyri minúty po obrátke Kotulov center do šestnástky Dukly prepadol domácim na voľného Kanuho z druhej vlny, ktorý s veľkým prehľadom prekonal Matúša Hrušku - 1:1. V 54. minúte obrana Michaloviec zaspala a autové vhadzovanie Migaľu z pravého krídla sa dostalo na Faška, ktorý prekonal bezmocného gólmana Száraza - 2:1. Domáci ďalej pokračovali vo veľkom tlaku. Strelou k tyči spred šestnástky sa prezentoval Polievka. Száraz jeho pokus chytil. V 63. minúte sa Mendez dostal po prihrávke Jánošika do šestnástky súpera a skúšal to strieľaným centrom, situáciu ale najlepšie vyriešil domáci obranca Willwéber. V 69. minúte Faško poslal prienikovú prihrávku na Polievku. Špílmacher "vojakov" sa zasekávačkou zbavil jedného z hostí a následne veľmi peknou obaľovačkou ľavou nohou k vzdialenejšej žrdi prekonal Száraza - 3:1. V 82. minúte Polievkova strela po prihrávke od Faška skončila na tele Vaška. MFK Dukla Banská Bystrica zdolala pred vlastnými fanúšikmi celok z východného Slovenska MFK Zemplín Michalovce 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk