04.11.2022 17:30 CET
0 : 2
(0:1)

Dukla prehrala s oslabenou Podbrezovou

MFK Dukla Banská Bystrica v predohrávke 17. kola Fortunaligy podľahla na Atletickom štadióne SNP pod Urpínom mužstvu FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:1).

V deviatej minúte hlavičkoval Faško z jedenástich metrov vedľa ľavej žrde. V dvanástej minúte Pavúk zakončil z 20-tich metrov. Hruška projektil pri ľavej žrdi vyrazil na roh. V 20. minúte museli Oravca vyniesť na nosidlách, ale čochvíľa bol späť. V 23. minúte Polievka zahral roh na zadnú tyč. Willwéber nemal vo vzduchu súpera, no hlavou nemieril presne. V 24. minúte kapitán hostí ľavačkou napálil do Ludhu a dorážku zlikvidoval Godál. V 25. minúte Cobnan zakončil z desiatich metrov, Hruška jeho pokus skrotil. V 31. minúte Rymarenko na prízemný center nedosiahol, no druhú šancu dostal Záhumenský. Ten dobiehal z druhej vlny a z posledných síl trafil bočnú sieť. V 34. minúte Cobnan ľavačkou preveril schopnosti Hrušku. V 40. minúte Willwéber nechal nohu v súboji s Cobnanom, ktorý v šestnástke spadol a arbiter Očenáš ukázal na biely bod. Godál strelou doprostred brány otvoril skóre - 0:1. Hruška len o chlp nedokázal zakročiť nohou.

V 47. minúte vypálil Ďatko a Hruška reflexívne vyrazil pred seba. Hneď v ďalšej minúte po druhej žltej karte skončil v zápase Boris Godál. Kapitán hostí zobral nebezpečne cez achilovku Rymarenka. V 54. minúte vyrazil Rymarenkovu próbu Ludha. Bolo to len na kopačku Michala Faška, ktorý loptu pohodlne dorazil do siete. Radosť strelca zmaril systém VAR, keď odhalil ofsajd. V 69. minúte Kuzma zakončil do pripraveného Hrušku. Gólman domácich však loptu vyrazil a Cobnan nemal problém s dorážkou - 0:2. V 76. minúte mohlo byť už 0:3 a strelcom mohol byť znovu Cobnan. V 85. minúte Polievka na zadnej žrdi trafil obrancu. Zápas sa nadstavoval osem minút. Banská Bystrica prekvapujúco doma prehrala s Podbrezovou 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk